Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyengénlátóként mehetek...

Gyengénlátóként mehetek mérnökire?

Figyelt kérdés

2022. nov. 8. 18:30
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem biztosra csak az adott egyetem által kért alkalmassági vizsgálat tudja ezt megmondani. Én szívbeteg vagyok, orvosi pályára szerettem volna menni, a Semmelweis egyetem kiszórt, a debreceni orvosi és az állatorvosi viszont átengedett az alkalmasságin. Egyik ismerősöm túlsúllyal nem tudott menni Vácra óvónőnek, máshol viszont ez nem volt nézőpont.
2022. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mérnökin nincs alkalmassági
2022. nov. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire vagy gyengénlátó.


A mérnöki terület kifejezetten vizuális, nálunk sokszorosan igaz, hogy egy kép (rajz) többet mond ezer szónál. Műszaki rajzok, kapcsolások, diagramok - ezek nagyon gyakran előfordulnak úgy a tanulmányok, mint a mindennapi munka során. Ezek ráadásul gyakran olyanok, hogy az embernek hol a részleteket, hol az egészet kell figyelnie, gyakorlatilag össze-vissza ugrál a szeme. Ha neked mondjuk nagyító (vagy hasonló eszköz) kell ahhoz, hogy jól lásd az ábra egy részletét, akkor úgy gondolom, hogy nehezen tudod magadban "összerakni" a teljes képet, és így nagyon nehéz lehet megértened, mit is mond valójában az adott rajz vagy kapcsolás. De ezt nyilván látóként nem tudom pontosan megítélni.


Találkoztam már gyengénlátó (legalábbis én annak nevezném, nem tudom, hivatalosan az volt-e) mérnök- és informatikus-hallgatóval is, tehát nem kizárt a dolog. Én azt javaslom, inkább olyasvalakit kérdezz meg, akit személyesen ismersz, vagy akivel személyesen tudsz beszélni és meg tudja ítélni, a te látásod mennyire lehet akadály a mérnöki pályán! Így távolról csak találgatni lehet, az pedig neked nem segít.


Egyébként vannak mérnöki szakok (pl. építészmérnök), ahol van alkalmassági vizsga, és azt hiszem, az gyengénlátóként nem ugorható meg.

2022. nov. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Annyi akadálya van, hogy ha a tanár kisbetűkkel ír a táblára akkor az első padból sem fogod látni ez tapasztalat
2022. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!