Ingyenes/olcsó IT-s OKJ képzés 8 általánossal?

Figyelt kérdés

Jelenleg 9.-be járok, programozást tanulok meg hálozatépítést, de túl hosszú a képzés, utálom az iskolát és az osztálytársalat mert aberráltak, valamint a tanárok egy kis részét, mert nem okés minden nekik a toronyban. Ezekkel nem fogok kibírni fél évtizedet egy iskolában.


Én egy kicsit gyorsabban akarnám letenni az IT-s szakmát, egyébként is nagyon értek az IT-hoz, nem is kell nekem ahhoz ilyen iskolába járnom, mert már semmi újat nem tanítanak. Ezelőtt is programoztam, hálózattal is foglalkoztam (de azzal nem annyit), mert mindig is ez volt az érdeklődési köröm. Gondolkodtam, hogy ezt az évet még befejezem és jelentkezek jövő szeptemberre egy OKJ-s tanfolyamra, ami valamilyen IT. Sajnos nem tudok sokat fizetni, max 150-200 ezret, ezért keresek valami olcsót vagy akár ingyeneset.


Vannak ilyenek?



2022. nov. 8. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban vidd végig a sulit. Hidd el sokkal több lehetőség közül választhatsz miután már a kezedben lesz az érettségi bizi.


Mellesleg válts iskolát, ha tényleg ennyire zavarnak a fennálló problémák.


"egyébként is nagyon értek az IT-hoz, nem is kell nekem ahhoz ilyen iskolába járnom, mert már semmi újat nem tanítanak."

Hát igen ez egy olyan eset mikor el kell viselni a helyzetet. Nem nagyon tudsz tenni ez ellen semmit, de ennek is vége lesz.

2022. nov. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
8 általánossal senki semmibe nem fog venni. Akinek nincs egy érettségije sem, az nagyon alacsony szinten mozog. Akár tetszik, akár nem, ha diploma nem is szükséges, egy érettségi igen! Az az abszolút minimum, ha utána értelmiségi munkát szeretnél végezni. Jó magam is IT-ban mozgok, soha az életben meg sem fontolnék senkit, aki egy érettségit sem tudott szerezni. Lehet, hogy te vagy a millióból egy zseni, akit senki sem ért meg, de senki sem fogja venni az időt és energiát, hogy ezt kiszűrje. Beküldöd a CV-d a céghez, látják, hogy van egy gagyi OKJ-d, érettségi semmi, és kuka. Szóba sem fognak állni veled. Diploma nélkül láttam már valakit boldogulni, az lehetséges (jóóóó sok beletett melóval), de a 8 általános az esélytelen.
2022. nov. 9. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Válts középiskolát és tanulj máshol ha szar a közeg. Azért egy rohadt érettségibe bele ne halj már! Senki sem vár tőled diplomát, pedig sok munkahelyen az is alap már, de azért az érettségi tényleg a minimum.
2022. nov. 9. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az OKJ pár éve megváltozott. Felnőttképzésben IT területen, főleg a backend fejlesztő képzéseken a minimum elvárás az érettségi, részt sem vehetsz ilyen képzésen legálisan.
2022. nov. 9. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
8 általánossal a kutya nem fog veled szóba állni akármekkora zseni vagy
2022. nov. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp fejezd be a sulit, ha nagyon gáz akkor válts iskolát.Érettségi nélkül nem fogsz normális munkát kapni, a hr az önéletrajz alapján végzi a jelentkezők előszűrését. Lehetsz te akármekkora ász, soha nem fogod tudni bebizonyítani, ha az önéletrajzodban 8 általános szerepel. IT területen meg pláne nem.
2022. nov. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
89%
Nagyon nem értem ezt a felfogást, más örül ha egyáltalán felveszik egy jó suliba,tanulhat, a szülei is támogatják, te meg itt sírsz hogy nincs kedved iskolába járni.
2022. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!