Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kb másfél év alatt fel lehet...

Kb másfél év alatt fel lehet jól készülni emelt törire?

Figyelt kérdés
Most érett meg bennem biztosra, hogy egyetemre szeretnék menni, 11. osztályos vagyok estin, tehát magamnak kell tanulnom. Négyes, ötös tanuló vagyok, az emeltre is egyedül készülnék fel. Lehetséges ennyi idő alatt jó eredményt elérni?

2022. nov. 11. 12:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Illetve, akik emelteztek, ti milyen módszerrel és mennyi idő alatt készültetek fel rá?
2022. nov. 11. 12:58
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az előző évek érettségi anyagait nézd át és vannak jó felkészytő könyvek is. A térkép ismerete alap.
2022. nov. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%
Másfél hét alatt is.
2022. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
3. Azért ne beszélj hülyeségeket, ha fogalmad sincs róla.
2022. nov. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen.

Én nappalin tanultam és faktos voltam, kéthetente írtunk a könyv 1-1 fejezetéből témazárót. 11 elején kezdtük ezt a kilencedikes tankönyvvel.

Az érettségi évében februártól kezdtem megoldani az előző évek feladatsorait, a hiányosságoknak utánanéztem.

Vettem egy kidolgozott tételes könyvet (Studium Generale) meg ott volt a 4 db Száray történelem könyv. Ezeknek nekiültem áprilisban (1 hét 1 tankönyv), az írásbelim 88% lett.

Utána 1 hónap alatt oda-vissza megtanultam a Studium könyvet, így a szóbelin még javítottam 4%ot.

Szóval összességében nem lehetetlen. Én a szóbeli tételeket mindig felmondtam magamnak, megnéztem milyen források vannak a Szárayban a témához, így készültem.

2022. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
4es! Miért ne lenne fogalmam? Egyetemen 1200 oldalas anyagra van egy- másfél hét, és azt is megoldja mindenki.
2022. nov. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
6. Nem mindenki, már megint marhaságokat írsz.
2022. nov. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A lányom tanított egy fiút, 1 évig járt hozzá heti 1 alkalommal és 97%-kal jutott be az elte-re. Az angolja is ennyi lett emelten szintén.
2022. nov. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

7es, te amúgy milyen jogon beszélsz így velem? Én a kérdésre válaszoltam (Fel lehet-e készülni?), nem pedig veled akarok beszélgetni.

Igenis 1,5 hét alatt is fel lehet készülni akár, de másfél év alatt röhögve. Hogy te nem tudnál, az egy dolog. Elég szomorú, de hát vannak szerényeb képességű emberek. Más meg simán felkészül - a legtöbben.

2022. nov. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
9. Már elvégeztem egy szakot, nem is a könnyebbik fajtából, úgyhogy tudom, miről beszélek, ellentétben veled.
2022. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!