Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem vagyok jó matekból,...

Nem vagyok jó matekból, továbbtanulhatok építészmérnöknek vagy ipari-és formatervező mérnöknek?

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, de még mindig nem döntöttem el, hova tanuljak pontosan tovább. Humán tárgyak mindig jól mentek, az összesből négyes, ötös vagyok, ám a matek sajnos nem jött össze. Általános iskolában 5-8. osztályban nem volt matek tanárom, az egyik technika tanár tartotta az órákat, így minden fontos anyag, és alaptudás kimaradt.

Most a középiskolai matek tanárom se a legjobb. Az osztályomba mindenkinek épphogy megvan a kettes. Félévkor általában sikerülni szokott hármast összeszednem, és amikor egy anyagot értek, azt megtudom írni 4-5-re, de sokszor szenvedek vele.

Úgy voltam vele sokáig, hogy valami humán pályát választok. (gyógypedagógia, pszichológia, jogász, keleti nyelvek-és kultúrák), de nem érzem magamat elég nyitottnak, még ha érdekelnek is, hogy képes legyek ezekben dolgozni. Tudom, hogy még javulhat a kommunikációs képességem, és a szorongásom, de mi van ha mégsem?

Viszont van egy szenvedélyem, a művészet. 8-ban úgy volt, hogy képzőművészeti suliba megyek továbbtanulni, de úgy éreztem nem vennének fel. Pedig van kézügyességem. Jól rajzolok, ahhoz képest, hogy senki nem tanított, és nem foglalkozott a fejlesztésemmel. De bizonytalan voltam. Most átfutott az agyamon, hogy esetleg egy művészeti egyetemet megpróbálhatnék, de ahogy olvasom mindenhol, valószínűleg nem vennének fel, és ha nem vagyok elég tehetséges, akkor megélni sem igazán tudnék belőle. Szóval elvetettem ezt az ötletet is, ami persze fájó pont.

Így végül kilyukadtam ennél a két mérnöki pályánál, amit a kérdésemben említettem. Van valamennyi kis esélye is, hogy nem véreznék el, ha felvennének? Ahogy olvastam, nem feltétlen muszáj a matek emelt érettségi. Vagy inkább ne is próbáljam meg? Mi tévő legyek?



#továbbtanulás #oktatás #építészmérnök #Ipari-és formatervező mérnök
2022. nov. 11. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Épìtész-epìtő nem a legjobban fizetett mernöki terület az azért érdemes tudni
2022. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát kettes matekkal az építészmérnökin nagyon össze kell szedned magad, ha egyáltalán bejutsz. Fizikához milyen affinitásod van? Mert az még tán a mateknél is fontosabb.
2022. nov. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ugyan nem oda járok, de mérnöki szakokon nagyon kell a fizika meg a matek.

A pszichológia pedig nem tipikusan humán, hanem inkább humán és reál között helyezkedik el, sok a statisztika, biosz, ami ugye reál.

2022. nov. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kitartásról szól az egész. Inkább az legyen a kérdés hanyadik pofára esésnél adnád fel? Ha erre az a válasz, hogy egyiknél sem akkor 2es matekkal is lehetsz mérnök.
2022. nov. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt felejtsd el. Gyakran még a jó matekosok is kibuknak mert annyira nehezek a mérnöki szakok.
2022. nov. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mar kellett jelentkezni. Mi lett végül?
2023. márc. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!