Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes jelentkezni az EDUTUS-...

Érdemes jelentkezni az EDUTUS-ra, ezekkel a feltételekkel?

Figyelt kérdés

Több kérdést olvasgatva lehordják az emberek ezt az egyetemet, és hogy válasszon az ember jobb hírnévvel rendelkezőt.

Az lenne a kérdésem valóban ennyire rossz? Van aki oda járt és eltudott helyezkedni?


Azért kérdezem, mert jelenleg van 4 év tapasztalat az adott szaknál és mire végeznék vele lenne 8, mert munka mellett csinálnám.


Ha a diploma mellé feltudom ezt mutatni, és megpályáznék olyan pizíciót ahol elvárás, előbbre helyeznek azzal szemben aki most jött ki az iskolából de jobb helyről magyarul nem leszek hátrányban vele szemben?



2022. nov. 11. 16:32
 1/6 anonim válasza:
18%

Teljesen mindegy, mit végzel el, úgyis csak az fog számítani, hogy 1. milyen protekciód van 2. kivel fekszel le 3. hogy tudsz helyezkedni, fúrni, másokat kicsinálni a munkahelyen.

ja és 0. mennyire vagy zs.....ó származású

2022. nov. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem hosszú távon úgyis a tapasztalat fog többet számítani, az pedig neked lesz. Munka mellett már nem akar az ember egy csomót szívni az egyetemmel, ha nem muszáj. Én is nagyobb egyetemről iratkoztam át egy kisebb, "noname" intézménybe. Eddig nem bántam meg.
2022. nov. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Ja és hozzátenném, hogy a magyarországi egyetemek között azért nincsenek hatalmas különbségek. Világviszonylatban max. 1-2 van értékelhető helyen a nemzetközi ranglistán.
2022. nov. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Volt kollégám nagyon menő multinál Edutusos papírral, aki nagyon szép karriert csinált. Ha tehetséges vagy és jól csinálod, akkor teljesen mindegy, hogy hol végzel. De ő mondjuk diploma nélkül is ugyanilyen jól csinálta volna, nagy dumás, ötletes, konkrét munkával meg soha nem mocskolta be a kezét. Ilyen hantaboy jellegű srác, nagyon bírom egyébként, sőt át is hoztam őt a mi osztályunkra mert jó volt vele együtt dolgozni és kifejezetten remek projekteket csinált mindig is. Ilyen szempontból természetesen nem érdekes, hol szerezted a diplomádat. Iszonyúan sok vállalatvezető és felsővezető van Magyarországon az egyesek által lenézett BGE-s papírral például, a legnagyobb multiknál is.


Másfelől természesen attól függ, neked mennyire van szükséged egy "jó" papírra. Ha úgy érzed, szeretnél egy jó papírt, akkor célozd be a Corvinust. Teljesen egyetértek a 3-assal, hogy a nemzetközi ranglista szempontjából a béka segge alatt van a korvó is (1201+ helyen...), és ilyen szempontból tényleg teljesen mindegy, hogy hol végzel. De azzal nem értek egyet, hogy az oktatás színvonala is ugyanaz lenne mindenhol. A korvó sem csúcs szuper, de azért szerintem jobb, mint az abszolút névtelen főiskolák mint az Edutus vagy a METU.


Egy ismerősöm, akinek a lánya ezek valamelyikére járt, azt mondta: "nem tanulnak ezek semmit, de arra jók ezek az iskolák, hogy megtanulnak telefont felvenni és emailt írni". Azaz ilyen hantaboy lehetsz velük te is. Nem lesz belőled atomtudós, de gondolom ha csak a papír a lényeg, akkor teljesen mindegy.


Összefogalalva, ha megteheted, akkor menj a Corvinus, ELTE, BME vagy BGE klub valamelyikébe. Ha kényelmesebb neked az Edutus, mert közelebb van, vagy szimpatikusabb, akkor menj nyugodtan, és öregbítsd az iskolád hírnevét azzal, hogy egy remek szakember vagy. Mert végső soron ezen múlik, hogy ismersz-e remek embereket egy adott helyről.

2022. nov. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt én sem mondtam, hogy ugyanolyan a képzések színvonala, mert azért nem teljesen ugyanolyan. Nekem már van más területen alap- és mesterdiplomám, de ha nem lenne, és most kezdeném a tanulmányaimat, akkor szerintem nekem is jobban számítana maga az intézmény "neve". Attól függ, kinek, mi a prioritás, mi a fontos neki.
2022. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 SigmundFreud válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Csak ajánlani tudom az egyetemet. Remélem, hogy ezt az intézményt választottad. A tanárok "emberközeliek" (ez az egyetem vezérelve) és megértők. Értik, hogy te dolgozol, azt is, hogy családod van. Most lett vége az első évemnek, de már meg van a konzulensem, akivel TDK-ra és majd a későbbi szakdolgozatomat készíthetem. Van aktív HÖK, TDK, OTDK, Szakkollégium. Emellett az egyetem kicsi, így szerintem mindenkire figyelnek. Az alkalmazottak is kedvesek, segítőkészek. A budapesti karra járok.

2023. jún. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!