Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 18 évesen zenei pályára...

18 évesen zenei pályára váltás hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Általánosban jártam hangszeres és szolfézsórákra, szolfézs alapvizsgát is tettem 13 évesen, de végül egy infós technikumba jelentkeztem ahol a nyelvi előkészítő év miatt most végzem a 11. osztályt. Időközben rájöttem hogy rosszul választottam és a zenével szeretnék foglalkozni, de nem tudom hogy milyen lehetőségeim vannak. A technikumban 13. osztály után teszünk érettségit, és nem szeretném végigjárni a maradék két és fél évet, van lehetőség (vagy értelme) már ilyenkor átjelentkezni egy zenei iskolába?

2022. nov. 12. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Hello!

Nem tudom, merre vagy, de az adott iskolánál érdemes érdeklődni, mit lehet jelenleg.* Sok helyen mostanában vannak a nyílt napok, érdemes oda elmenni.


*Mióta én jártam, néhány dolog megváltozott, úgy tudom. Elvileg most már mindenképp párhuzamosan lehet csak a rendes tantárgyakat és a zenei tantárgyakat. Nem lehetsz simán 11. osztályos, zenéből 9-es.


Nem írtad, milyen hangszeres vagy, milyen szinten vagy. Azért ne várd, hogyha aktívan nem csinálod, akkor egy csettintésre bekerülsz.

Ha szüneteltetted is a zenei tanulmányokat, akkor pedig valószínűleg kelleni fog a 2,5 év (valójában a felvételik idejét tekintve 2), hogy fel tudj készülni. Van érettségi utáni képzés, ha jól tudom, az jelenleg 2 év, az alatt, ha tényleg komolyan gondolod, és van hozzá affinitásod, az egyetem is sikerülhet.


Mindenképp ajánlok szolfézsból tanárt, mert a felvételin hallás utáni írás is van, és elméleti dolgok is, emellett a hangszeres tanár tud segíteni felkészülni a darabokkal.


Sok sikert! Ha érdekel még valami, írhatsz nyugodtan:)

2022. nov. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!