Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz szak vagy autószerelő...

Földrajz szak vagy autószerelő képzés?

Figyelt kérdés
Nem sokára itt az érettségi, előre hozott emelt érettségim van földrajzból. 4-es tanuló vagyok amúgy. Földrajz igazából mindig közel állt hozzám, ahogy az autók világa is. Ezért gondolkozom e kettőben. Autószerelő képzés vagy földrajz szak. Melyik éri meg jobban? Az egyetemi földrajzról hallok érdekes dolgokat, állítólag elég húzós, de az EKE-n viszonylag könnyű. Bár nem tudom az egyetemhez képest mennyire húzós egy autószerelő képzés. Mennyire jut idő másra?
2022. nov. 15. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Autószerelő.

A földrajz szakkal nehéz elhelyezkedni, szerelőként viszont biztosan lesz munkád.

2022. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A földrajz szak nehéz, hiába baromi alacsony a ponthatár, de a 3 (+2) év elég munkás. Ezzel szemben az a diploma, amit kapsz nem minden esetben ér sokat, ahhoz kapcsolatok kellenek. A bsc semmi, mester is kell, viszont lehet, hogy érdemesebb akkor inkább egy másik szakon folytatni a mestert.


Autószerelőként tény, hogy lesz munkád, de nem leszel intellektuálisan képzett, mondjuk ha ez nem cél, akkor nem probléma.


Az ELTE-re csak akkor menj, ha a fővárosban élsz, máskülönben kerüld el jó messzire. Én ott szereztem mindhárom diplomámat, tönkre is tett idegileg.

2022. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az magában nem lenne probléma. Gondolom autodidakta módon is lehet talán vmennyi intellektualitásra szert tenni az autószerelő képzésen felül.
2022. nov. 26. 18:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Talán igen, csak teljesen más közegben fogsz később mozogni, ami nagy hatással van az emberre akár akarja, akár nem.
2022. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gondolom egyetemi szakok között is vannak eltérések. Nem? Földrajzos jegyzeteket (PTE-s) most néztem, hát, tényleg nem gimis szint. Tehát egy szociális munkás szak (ami az introvertáltságom miatt talán jobban illene hozzám) könnyebb lehet a földrajznál.
2022. nov. 26. 18:33
 6/8 xp ali ***** válasza:
Nem lehet autodidakta módon intellektualitásra szert tenni. Akkor csak olvasott leszel, de egy komoly egyetem elvégzése másféle megértést és gondolkodást ad a középsulival szemben. Ezt önállóan nem lehet, egyetem kell hozzá, mert ott adott hozzá minden feltétel. Föcivel am. max ssc-be mehetsz, sokmindenre maga a szak nem jó. Hacsak nincs ismerettséged és benyomnak vmi jó állami helyre. A ssc sem rossz amúgy és az ELTE föci sem rossz. Én mondjuk nem föcin végeztem, de sok föcis haverom volt. Az a ttk btk-ja. Az a legkönnyebb szak a ttk-n, de magolni ott is kell a mindenféle térképeket. Az elte nagy egyetem, nagy élet, gólyatáborba ne felejts el elmenni. ;) Nem mindenki végzi ám el, aki elkezdi. Sztem jó ha 50% végez már bsc-n is. MSc nélkül meg nem sokat ér az elte, mivel tudomány egyetem.
2022. nov. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6. Megnézed Youtube-on Kaló Jenőt, ő se végzett egyetemet.
2022. nov. 29. 22:56
 8/8 anonim ***** válasza:
Megnéztem, ki ez a Kaló Jenő, általában vallási meg spirituális dolgokról beszél a videóiban, ahogy láttam. Viszont ha nem végzel egyetemet, akkor a saját tudományodban soha nem fognak elismerni, mert a tudományos életnek az az alapja. Kicsit olyan ez, mint a mindenféle doktorok a csontkovácsok között, akiknek semmi közük nincs az orvosláshoz (ez főleg Amerikában igaz), de nálunk a Tihanyi is ilyen volt.
2022. nov. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!