Érettségi, tételhúzás?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni májusban. Már megadták nekünk a tételek témaköreit is nagyjából.

De nyilván nagyon sok tétel lehet az érettségin, és nekünk ugye csak 20-30 témakört adnak meg a tanáraink amiket kidolgozunk és megtanulunk. De ezeken kívül simán húzhatunk mást is, amire nem is készültünk. Na olyankor mi a helyzet, ha olyat húzok amire nem készültem? Minden témát úgysem tudok átvenni mert rengeteg tétel létezik. Valaki járt már úgy, hogy pont olyat húzott amire nem készült?

Ez hogy működik, elvileg mindenről kéne lenni valamennyi ismeretünknek és az alapján teljesíteni? Mert azért valamit csak ki lehet hozni belőle úgy is, csak olyankor szerintem leblokkol az ember ha nem is vette át azt a témakört.

Meg valahol olvastam olyat is, hogy írásbeli tétel. Ilyen is van? Írásbelin még csak feladatsorokat kell kitölteni és ott még akkor nincsenek tételek, majd csak szóbelinél, nem?



2022. nov. 17. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom, hol olvastál írásbeli tételről, mert ilyen nincs. Olyan viszont lehet, hogy valaki az írásbelit két szóbelivel válthatja ki. Nekem is volt ilyen osztálytársam, neki diszgráfiája volt, a matekot kivéve mindeből két szóbelibtételt húzott.

Ha olyan tételt húzol, amit nem tudsz elégségesen előadni (szóbelin az elérhető pontszám 12%-át el kell érned, hogy értékelhető legyen az érettségid a tárgyból), akkor másik tételt húzatnak veled, viszont akkor a megszerezhető pontoknak már csak a felét kaphatod meg legjobb esetben. Ha az sem megy, akkor buktad a tárgyat.

2022. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Azért azt tisztázzuk, hogy középszinten nagyon nehéz megbukni. Nem kell ettől tartani, ha rendesen készülsz, átmész.
2022. nov. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt is tisztázzuk, hogy nekem nagyobb célom van annál hogy csak átmenjek. Ráadásul angolból emeltezni is fogok. Ezért fektetek erre ilyen nagy hangsúlyt, hogy a lehető legjobban akarok teljesíteni. Félek tőle hogy esetleg olyan tételt húzok amivel nem foglalkoztam. De azon leszek hogy úgy készüljek fel, hogy lehetőleg minden témát érintsek mert akkor mindenhez hozzá tudok szólni valamit és kifogom hozni a legjobbat.
2022. nov. 18. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!