Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki jár közületek a Tömörké...

Valaki jár közületek a Tömörkény környezetvédelmi tagozatára? Biológiára szeretnék menni, de nem szívem csücske a kémia és a fizika, viszont életem a természet- és környezet védelem! Tapasztalatok? Erős iskola?

Figyelt kérdés

2022. nov. 25. 08:24
 1/3 anonim válasza:

Szia! Igaz nem vagyok Tömörkényis, de biológus igen.

Szerintem ha biológia tagozatra szeretnél menni, barátkozz meg a kémiával is. Annó én sem bírtam igazán, de rájöttem, hogy nélkülözhetetlen és szoros kapcsolatban vannak egymással, hiszen, a biológia sem csak a természetből áll...

Hogy egy egyszerű példával éljek, ott a DNS, az RNS - biológiából megtudod, hogy hogyan épül fel, a kémia pedig megmondja a ,,receptét", miből áll, és miből mennyi van benne.

Tehát, szerintem mielőtt tényleg biológiát választanál, nyiss a kémia felé picit... Hajrá, legyen erős vagy gyengébb suli -utóbbit kétlem, hiszen akkor nem jöttél volna a Gyikre kérdezni. Ügyesen.

2022. dec. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm, igazából nincs különösebb bajom a kémiával, értem és szerintem jó is vagyok benne, de talán nem is feltétlenül kutató szeretnék lenni, hanem ami közelebb áll a terepi megismerésének a természetnek, és annak védelméhez
2022. dec. 15. 15:54
 3/3 anonim válasza:

#1, Ezt tökre megértem, és elhiszem, viszont- utánanéztem a Tömörkényi oldalán - van biológia és környezetvédelmi orientációjú képzés. Ez lenne az alkalmasabb ha a természet megismerése -és védelme áll hozzád közelebb. Nem rossz pálya, de ebben van minimális kémiai is... 👍🏻


[link]


Ügyesen!

2022. dec. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!