Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemre jelentkezzek...

Melyik egyetemre jelentkezzek ha a titkosszolgálatnál szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Lehet hogy kicsit irreális a kérdés de mégis felteszem hátha....Szóval jövőre érettségizem és februárban már jelentkeznem kell felsőoktatásba ha vannak továbbtanulási szándékaim.Mar régóta érdekel a titkoszolgálatok működése és a titkos ügynökök hivatása.A kérdésem az lenne,hogy melyik egyetemet válasszam,ha ilyen irányba szeretnék elhelyezkedni?
2022. nov. 25. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Ez már a felvételi része.
2022. nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%
Az titkos
2022. nov. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Ami hatalmas előnyt jelent: úszás, küzdősport, nyelv (angol + speciális, pl.: arab, orosz, kínai, ...), jogsik, sportlövészet, katonai szolgálat.

2022. nov. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Kb. bármelyik jó, de azért vannak előnyösebb végzettségek.

Ismerősöm bölcsész diplomával volt ott.


Szerintem IT, Jog, valamilyen mérnökivel nem lősz mellé, plusz néhány nyelv magas szintű ismerete, és jó fizikai állóképesség.


Felmész az NBSZ és/vagy az információs hivatal honlapjára, és a karrier menüpont alatt megtalálod a most keresett pozikat.

2022. nov. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Erre külön szak indul az egyetemen (NKE): "polgári nemzetbiztonsági szak"-nak hívják.
2022. nov. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5-ös válaszoló!Én néztem az NKE képzéseit,de ilyennel nem találkoztam.Ezt mikor indítják el?
2022. nov. 26. 09:06
 7/15 A kérdező kommentje:
Már megtaláltam köszönöm!!
2022. nov. 26. 09:43
 8/15 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm aki náluk dolgozik mondta, hogy sok IT-s kell nekik.


Meg BME állásbörzés is folyamatosan ott vannak.


Így feltétlezem a BME Mérnökinfó egy jó választás.

2022. nov. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A matematikusokat is nagyon szeretik. A kriptográfia elég menő ilyen téren. Állásbörzén is pl elég aktívak voltak, ha megfejtetted a rejtvényüket (nyilván kódfejtés volt), kaptál egy telószámot, amit felhívhattál, ha meló kell :D Azóta is megvan nekem, de nem hiszem, hogy valaha felhívom.

Amúgy elég menő dolgokat meséltek. Rengeteg utazás a meló, az állam pénzén menő hotelekben, izgalmas projektek meg konferenciák stb...

2022. nov. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9# Mondjuk én csak annyit mondtam, hogy "Megy a Java" és már rögtön tolták az állásbörzén a telefonszámot a kezembe. Plusz a férfi rá is írt valamit, hogy erre hivatkozva hívjom fel a számot. :D


Konkrétan nem is beszéltük többet.

2022. nov. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!