Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rájöttem hogy orvos szeretnék...

Rájöttem hogy orvos szeretnék lenni, de nincs már több államilag támogatott félévem. Külföldön (mondjuk az EU-ban) vagy akár itthon van lehetőség ingyen/támogatassal elvégezni? Mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

2022. dec. 4. 22:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem igazan tudok olyan egyetemről. De nézz szét, északon lehet van, Dániában elvileg minden egyetem minden szaka ingyenes.
2022. dec. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Képzési díjra fordítható diákhitel (talán 2 a neve) nem jön szóba?
2022. dec. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Bécsben ingyenes
2022. dec. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

Miért jut minden hétre egy ilyen delíriumos, megkésett wannabe orvosos kérdés?


Felnőtt ember vagy, akkor is felnőtt ember voltál, mikor eltapsoltad az állami féléveidet. Viseld a következményeit, hogy vagy k...vanagy áldozatot hozol és 20 milliós adósságot halmozol fel magadnak, vagy pedig leszállsz a földre és tudatosítod magadban, hogy nem lehet bármikor bárkiből bármi. Baromi unalmas már ebben a kategóriában, hogy felelőtlen élősködők jönnek rá 30 éves fejjel, hogy doktorbácsisat akarnak játszani és a szemük sem rebben a ténytől, hogy mennyibe kerül és hogy közben a családjukon élősködnek a saját hülyeségük miatt.

2022. dec. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

4:

Hmm érdekes miért húzod ennyire fel magad egy szimpla kérdésen. Az ilyen frusztrált seggfejből általában nem lett az, ami igazán szeretett volna lenni és másokon éli ki a frusztrációját.

2022. dec. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán Németországban lehetséges még tandíj nélkül egyetemre járni - bár vannak egyéb költségek.
2022. dec. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Most készülök jobban utánajárni Németo.nak vagy Ausztriának, messzebb nem szeretnék menni. A németemet gondolom muszáj lesz felhozni, angol nyelvvel nehéz lesz elhelyezkedni...


Diákhitellel egy orvosi egyetemet nem lehet fedezni, amennyire tudom. Meg szerintem nem is éri meg, csalókák a feltételek, utolsó utáni opciónak tartogatom ezt.


4es sajnálom, hogy így látod a világot! Szerintem többet ér a társadalomnak egy hivatásának élő szakember, mint egy begyepesedett ember, aki csak azért csinálja azt amit (és úgy ahogy) mert "ezt dobta a gép".


Végig dolgoztam egyetem alatt, és a későbbiekben sem tervezem igénybe venni a családom anyagi támogatását. Saját családot meg még nem alapítottam, szóval nincs miről beszélni.


Az a 18 éves "felnőtt" pedig már nem az a felnőtt, aki most vagyok, ezért.

2022. dec. 5. 21:28
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

Orvosi egyetemeknek általában van külföldi, azaz angol nyelvű képzésük - adott egyetemnél kell megérdeklődni, hogy van-e náluk ilyen, és mik a felvétel feltételei


4-es válaszolónak amúgy igaza van, minden héten jön egy kérdező, hogy már leélte a fél életét, de most jött rá, hogy orvos akar lenni :D furcsa, korábban nem volt ennyi


téged mi ébresztett rá kérdező, miért akarod ezt a hivatást?

2022. dec. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Voltam az egyik orvosi egyetemen es akkor hoztam meg az elhatarozast. De egyebkent gimis korom ota visszatero gondolat, csak azt gondoltam, hogy nem volnek kepes arra, hogy preparalt testeken, meg elo embereken vegezzek barmit, szoval nemhogy a munkaban nem allnam meg a helyem, de mar az egyetemen is elvereznek, igy elvetettem az orvosit palyavalsztas elott. De most rajottem, hogy ehhez hozza lehet szokni, es meg lehet csinalni, tanulni.


Az lehet hogy sok ilyen kerdes van mostanaban, en azzal nem ertek egyet, hogy ez gondot jelentene. Fontos, szep hivatas, meg keves orvos van egyebkent is. De ettol eltekintve is, a palyamodositas nem felelotlenseg szerintem.

2022. dec. 5. 23:49
 10/11 A kérdező kommentje:

*Hoztam meg a dontest (faradt vagyok mar)


De hat az orszag nyelvet erdemes beszelni orvoskent, gondolom, ezert gobdolkodom nemet nyelvu kepzesben

2022. dec. 6. 00:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!