Ha nem tudok egyszeruen megjegyezni definiciokat akkor erdemes elmennem egyetemre villamosmernokire?

Figyelt kérdés

Egyszeruen nem megy a magolas, nem tudom ugyan ugy visszamondani a dolgokat… Pl vers tanulasnal mindig 1est kaptam :/

Matematikabol se tudok definiciokat csak alkalmazni tudom


2022. dec. 8. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Kérdezz meg egy pedagógust a követelményekről. Ha utána úgy ítéled meg, hogy nem vagy képes rendesen tanulni - akkor természetesen alkalmatlan vagy, és nem érdemes fősulira menned.
2022. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

„Matematikabol se tudok definiciokat csak alkalmazni tudom”

Ez nem ellentmondás? Ha nem ismered a definíciót, akkor hogy tudod alkalmazni? Például, ha a másodfokú egyenlet megoldó képletét nem tudod megjegyezni, akkor hogy tudod alkalmazni?

A villamosságtanban is több alapvető tételt és alapvető képletet meg kell tanulni, fejből kell tudni. Nem lehet mindig mindent könyvekből előkeresni. Például a párhuzamosan kapcsolt ellenállások eredője: Re=1/(1/R1+1/R2+1/R3+…+1/Rn), ezt meg kell tanulni és fejből kell tudni, az iskola elvégzése után is, mert ez az elektrotechnikában igen gyakran előfordul. Másik példa, hogy a szinuszosan váltakozó feszültség effektív értéke a maximális érték √2-ed része. Ennek a levezetését az iskolában tudni kell, de utána már elég csak a végeredményre emlékezni. A megismert összefüggéseket a gyakorlatban is tudni kell alkalmazni. Keress a neten valamilyen elektrotechnikával foglalkozó kiadványt nézz bele, próbáld az alapokat megérteni, aztán meglátod, hogy megy, vagy nem megy.

2022. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ugy ertem a definiciokat hogy szoveges reszet megtanulni :D
2022. dec. 9. 06:16
 4/6 anonim ***** válasza:
73%
Egyetemen az eredő ellenállás számolás az semmi, villanyon komplex számokkal is kell tudni számolni, bonyolult differenciálegyenleteket értelmezni, alkalmazni, integrálni deriválni, nagyon nagyon más mint egy középsuli.
2022. dec. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, es nagy az anyagmennyiseg
2022. dec. 9. 07:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Most amire gondolsz hogy nehéz, azt szorozd be 20-al, kb annyira nehéz
2022. dec. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!