Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Casio fx-991es Plus számológép...

Casio fx-991es Plus számológéppel szeretnék dervináli, de egyszerűen nem értem, hogy ugye bejön a d/dx (ide kell beírni amit szeretnék deriválni), és utána mi az az X=valamivel?

Figyelt kérdés
Bocsi, lehet bugyuta kérdés, de fogalmam sincsen. Tehát pl. ha az 1000/x+10-et szeretném deriválni, mit kell beírnom? Vagy ha csak simán beírom, hogy sin (X) és üresen hagyom az x=valamit, akkor kijön, hogy error.

2022. dec. 12. 23:22
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Gondolom a számológép adott pontban (helyen) tudja kiszámolni a deriváltértéket, deriváltfüggvényt nem fog neked kiadni. Tehát ha beírod, hogy x=5, akkor annál a helynél lévő deriváltat fogja kiszámolni.
2022. dec. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%

A számológép nem deriválja le numerikusan szóval, tehát ha beírod hogy sin(x) akkor nem adja ki hogy cos(x)


A deriváltat egy bizonyos x-pontba tudja kiszámolni.


Tehát ha beírod azt hogy deriválja le a sin(x)-et 0-helyen akkor cos(0)-t fogja kiszámolni tehát 1.

2022. dec. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, azt írtam, hogy dervináli, eléggé fáradt voltam már. XD

Köszönöm a válaszokat!

2022. dec. 13. 07:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Érthető volt így is a kérdés szerencsére
2022. dec. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Én már a harmadik félév matekot nyomom, de mi nem használhattunk számológépet még vizsgán sem. Deriválni nem nehéz, sokkal bonyolultabb dolgok is lesznek ha esetleg egyetemre jársz
2022. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#2 vagyok


#5 tényleg nem nehéz, de a kérdező szerintem "csak" gimis és emelt matek fakton most tanulnak deriválni.


Nekünk egyetemen egyedül matekon nem lehetett használni számológépet. A harmadik féléves matekon már lehetett. Harmadik féléves matek valszám és statisztika volt (BME).

2022. dec. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, nem nehéz, meg tudom is alapvetően, csak örültem volna neki, ha tud ilyet is, mert ha valamit elrontok mondjuk egy elaszticitásnál vagy szöveges feladatban, akkor borul az egész. De már mindegy, elengedtem. :D
2022. dec. 13. 10:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Deriváld le numerikusan. Aztán helyettesítsd be abba 1-2 számot.


Aztán a számológéppel is számíttasd ki a deriváltat a bizonyos ponton.


Tudom ez egy kicsit sok idő, de biztos megoldás.


Remélem érthető volt.


Deriválás gyakorlásához: [link] az weboldal segítségével be tudod majd gyakorolni a deriválást.

2022. dec. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi rossz link: [link]
2022. dec. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2022. dec. 13. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!