Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldön élőként mennyire...

Külföldön élőként mennyire megoldható egy magyarországi levelező egyetem? Be kell járni minden pénteken/szombaton, vagy elég ha online veszek részt?

Figyelt kérdés
Pszichológia szakról lenne szó, nem írok konkrét egyetemet mert több is érdekel.

2022. dec. 14. 02:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A magyar egyetemek nincsenek arra akkreditálva, hogy online el lehessen őket végezni. Én végzős vagyok egy alapszakon (nem pszichó, bár arra is jártam már) és mivel végzős vagyok és kevés kredit hiányzik, fű alatt pár kurzust most teljesíthetek online. De ez nem szabályos és nem nyilvános dolog. Államvizsgára viszont haza kell majd mennem, személyesen. Pszichológiára a KRE-re jártam, minden áldott hétfőn ott kellett lenni, gyakorlati órákon névsorral. Nem volt opció a nem bejárás, online meg végképp nem. Viszont rengeteg online végezhető egyetem van szerte a világban, ha jól beszélsz angolul, akkor találhatsz más opciót, nem kell ragaszkodni a magyar megoldásokhoz. Máshol rugalmasabbak.
2022. dec. 14. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Nem levelező, hanem távoktatás formát keresel. Pl Hageni Távegyetem, bár ez német, de csak vizsgázni kell hazajönni.
2022. dec. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában ezekre be kell járni, még ha levelező is, kb hetente. Távoktatás nagyon kevés egyetemen, nagyon kevés szakon van.
2022. dec. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjuk már Hagent.Aki járt is oda,az tudja,hogy mennyire semmirekellő a pszichológia oktatásuk.Ráadásul mivel nincsen klinikai moduljuk, így az egyik legérdekesebb terület ki is esett.
2022. dec. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Aki járt is oda,az tudja,hogy mennyire semmirekellő a pszichológia oktatásuk."


Hát, én magyarra jártam, ez se sok szart ér gyakorlat szempontjából.

Amikor azt mondták, hogy menjek el szakemberhez saját élményért, meg még fizessek is, akkor jöttem rá mi tartja fent ezt a rendszert. Nevetséges. Úgy elvégezni mesterszakik, hogy soha le nem ültél senkivel kettesben beszélgetni minden, csak nem színvonalas oktatás pszichológia szakon. Szakirodalmat feldolgozni otthon is lehet a kanapén, ezért kár évekig padban ülni.

2022. dec. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!