Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak, ha a lentiek...

Mit tanuljak, ha a lentiek igazak rám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pályaváltó lennék, 20as éveim közepén járok már. Mindig is művészlélek voltam, építészet, tájépítészet, belsőépítészet, grafika vonzott. Ilyen irányba szerettem volna orientálódni már a gimnáziumi felvételi során is. Viszont, szüleim elvárásainak eleget téve, általános gimnáziumba nyertem felvételt, nyelveket tanultam, majd gazdaságtudományokat tanultam. Azóta ők is sokat változtak, én is. Engem továbbra is vonzanak ezek az irányok, alkotni szeretnék, maradandót adni a világnak. Valami olyat alkotni, tervezni, ami az én nevemhez köthető. Nappali képzést nem engedhetek meg magamnak, csak levelezőt. Jelenlegi munkámmal sincs bajom, szeretem, de másra vágyom. Mit ajánlanátok? Hogyan tudnék pályát váltani? Mit tanuljak?


Amit fontos kiemelnem, hogy a művészeti oldal sokkal erősebb bennem, mint a reál (gondolok itt matekra, fizikára, kémiára, stb.).


Érdemes lehet belevágni ennyi idősen abba amire mindig is vágytam? Milyen szakra jelentkezzek? Hatalmas vágyam tervezőként dolgozni vagy tervezőirodában dolgozni. Érdekel a kerttervezés, az urbanizáció, környezetkultúra, fenntarthatóság, zöld tervezés, belsőépítészet, grafikai tervezés, brand design, várostervezés, látványtervezés, stb.



2022. dec. 23. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Barátom ha a matematika nem fekszik soha nem lesz belőled tervező. Szerinted a statika szilárdságtan stb mi ha nem reál? Plusz még ott van a 3 félév matatika ami picit magasabb szintű mint a gimis/középsulis matek. A tervezés nem rajzolgatásból áll, hanem kőkemény tudományos háttere és szabályai vannak hogy statikai igénybevételeknek megfeleljen. Szerintem felejtős, mert elvérzel a matekos tárgyakon
2022. dec. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem nem értetted a kérdést. Nem építőmérnök/építészmérnök szeretnék lenni, tisztában vagyok vele, hogy oda kevés az én matematikai/fizikai hátterem. Nem vagyok hülye ezekből a tárgyakból, de jobban vonz a fenti területek művészeti oldala, pl. építőMŰVÉSZET, designkultúra, enteriőr design. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy mindenhol vannak műszakis tárgyak, amivel nincs is bajom, mert érzékem van hozzájuk, szimplán nem annyira szeretem, de megtanulom. Csak az arányai nem ugyanazok bizonyos szakokon.
2022. dec. 23. 10:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg van affinitásod a matek és fizika iránt, én az építészmérnökit javasolnám mégis. Ha tényleg jó vagy abban, amit csinálsz, és kitartóan küzdedsz, idővel elég nagy projektekbe is belekerülhetsz, ahol kiélheted a művészi vágyaidat. Építészként a matek és a fizika csak eszköz számodra arra, hogy alkotni tudj.
2022. dec. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Epìtőiparban vagyok mérnök. Az építész és epìtő mernökök sincsenek agyon fizetve más műszaki területekhez képest, de hogy a művészeti ág még ennél is pocsékabb abban biztos vagyok. Meg sok epitesz tervező ! Is panaszkodik arra, hogy trukkoznek a fizujukkal és nincs pénz teljesen bejelentési őket, kvázi sokat tulóraznak ami jellemző az epìtőiparra és hasonlóak. Sztem egy tàj vagy épìtőművész örülhet ha 200 nettoert el tud kezdeni dolgozni valahol. Persze egy albi 150 plusz rezsi szoval lesz kihívás . Nem feltétlenül akarlak lebeszélni, a kicsit nyersre sikerült stílus mögött is inkább jó szandek van, de én nagyon atgondolnám ezt a valasztást. Persze ez csak ajanlas, a döntés végulis a tied. De mivel ebben az iparágban dolgozom sztem sajnos realis amit ìrtam.
2022. dec. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
14%
Kertészeti egyetem. Ott nézz körül. Habár nem értem, hogy aki ilyen képzett, tanult, tudatos ember, hogy keveredik oda, hogy portásoktól, taxisoktól, őrző-védőktől, pénztárosoktól stb. kérjen sorsdöntő tanácsot. Ez most komoly?!
2022. dec. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Jó építőművészek és tájépítőművész irodák is egymást taposva küzdenek a pályázatokon a megbízásokért.

Még hogy “maradandót alkotni a világnak”? Minő nagy szavak.

Nézz körül! Hogy mit gányolnak össze tájban, térben , építészetben, vagy értékeset, odaillőt teremtenek, vagy rekonstruálnak, színtiszta politikai kapcsolatrendszer kérdése.

Menj ki a Ligetbe, nézz körül ( persze, ha láttad, hogy előtte micsoda pusztulat volt ott); aztán menj ki a Blahára, hogy csináltak a pusztulatból konzervált pusztulatot, akik csak azért kapták a munkát, mert megvan a kapcsolatuk.


Tehát elszegődhetsz te egy építész vagy tájépítész irodához, alkalmazott leszel. Hogy lesz-e munka, s ha igen, milyen, na, az már a főnök kapcsolatrendszerén múlik, s hogy van-e elég beruházás, amikhez hozzáfér.

2022. dec. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Épìtőiparban anyagilag ami a munka megallasa miatt kell azt kifizetik , ez pedig a szakemberek és gepkezelők bere. Nélkülük megall az élet, és hajlamosak azonnal váltani igyis azonnal ha van jobb ajánlat. Napi 30 ezret is adnak egy komuvesnek vagy acsnak. De sajnos rajtuk kívül spórolás van mindenen. Nem vallalja el a tajepìtész 250ert a melót? Sebaj, keresnek mást, úgyis elvallja vmelyik. Kb ez a helyzet.
2022. dec. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Én gyenge matektudással mentem közgazdásznak és megharcoltam a matekokkal.

Utána 0 fizikatudással mentem mérnökinek, persze a 3 félév matekomat elismerték, azt nem kellett újra csinálni.Persze, közlekedésmérnöknek, az meg nem tartozik az erős mérnöki diplomák közé.


A gépész, mechatronika,villamos, építész jóval nehezebb.


Mikor felvettek, még a nyáron kerestem mérnöktanárt, akivel nem is a 0-ról,hanem a -2-ről felhoztuk a fizikatudásomat egy olyan szintre,hogy áttudjak csusszanni mechanikából, hőtanból és a hasonló csodákból.

2022. dec. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Hat szerintem ha egy cég , gyar vagy akármilyen gyártó egység munkavedelmi mérnököt keres, sztem biztos komolyabban vesz egy olyan jelentkezőt akinek gepeszmernok diplomája van a munkavédelmis végzettség melle mint egy olyat akinek környezet mérnöki. Sztem tipikusan egy olyan terület az ahol a gyártás dolgaival sem árt tisztában lenni ahhoz, hogy a magad területén is jó legyél
2022. dec. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

9#

A környezetmérnök sokkal több biológiát, kémiát tanul, mint a gépész.


Ugyanúgy alkalmas munkavédelmisnek, mint egy gépész, csak más szemszögből nézi a dolgokat.

2022. dec. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!