Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira estin felkészülni?

Orvosira estin felkészülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Egyik nagyon jó barátom csatlakozna hozzám estin, hogy ő is valóra váltja egy régi álmát-Aminek nyílván nagyon örülök, mert tudjuk húzni egymást-viszont elakadt. Orvosi lenne neki a cél, és teljesen tanácstalanok vagyunk. Az iskola ahová járni fogunk az alap órákat tartja, TT gyanánt legalább Biológia van, viszont nincs kémia, sem pedig fizika. A felkészülést elkezdte mint tanfolyammal, és úgyszint magántanárral, azonban nem tudja belőni, hogy hányadikban kellene kezdenie. Én most megyek 10. évfolyamba, és jó lenne, ha együtt tudnánk járni, azonban ő gondolkodik a 9.en, hogy a legelejéről kezdje, és több ideje legyen.. Van valakinek bármi tanácsa?? :)



2022. dec. 24. 13:31
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a terv le is maradt..


Én informatikából szeretnék emeltezni, ő bioszból, és kémiából. Az én tervem az volt, hogy 11.-ben előrehozottal érettségizek középszinten, 12.-ben pedig emeltezek. Igazából ez olyan mindent egy lapra dolog lenne részemről, és a duplázásra mennék rá, és ezt tanácsoltam neki is. Az ő ötlete az volt, hogy ítjunk egy jó érettségit középszinten mindenből, és rá egy évre emeltezzünk, hogy csak azokra keljen fókuszolni ami kell. Na most viszont ha ő 9.-ben kezd, akkor ez bő négy és fél év.. Túl lett gondolva?😅

2022. dec. 24. 13:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pusztán az esti gimnáziumban tanultak alapján nincs esélyetek egyetlen tárgyból sem az emelt érettségin elegendően magas pontszámot elérni. Ehhez felkészítő magántanárra és önálló többlet-tanulásra lesz szükség, legalább az érettségit megelőző két évben.
2022. dec. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,


Ezzel tisztában vagyunk, ennek megfelelően elkezdtük a felkészülést, azonban egy kicsit bizonytalanok vagyunk, hogy milyenek az esélyeink.

2022. dec. 24. 15:33
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Ezt nem is értem, most akkor hanyadikosok vagytok?? Amúgy, tekintve hogy még nappalis oktatáson sem tudják felkészíteni kellően a diákokat az emelt szintű érettségikre, az esti sulik nem a minőségi oktatásról híresek, és amúgy az orvosira az egyik, ha nem a legnehezebb bekerülni.. hát, sok sikert :)
2022. dec. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Legkésőbb 11. évfolyamon muszáj elkezdenie bioszból és kémiából készülnie, mert nehéz jó és szabad magántanárt találni, illetve az anyag sem kevés. Ha ő már tizedikben, vagy kilencedikben kezdi a felkészülést, annál jobb.
2022. dec. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Orvosin vagyok es ha ujrakezdhetnem akkor estire mennék tanulni. De én egyedul is tudok tanulni.
2022. dec. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igazából pont ezzel érveltem, hogyha 10.-ben kezd ő is, és nem tud felkészülni két emelt érettségire, akkor talán nincs is értelme jelentkezni, úgy hogy az angol/német közép már a kezében van, így nyelvet sem kell tanulnia.


Miért estint kezdenéd újra?


-Boldog karácsonyt mindenkinek-

2022. dec. 25. 11:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!