Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eltérő alapszakról gazdasági...

Eltérő alapszakról gazdasági mesterszakra jelentkezni így lehetséges?

Figyelt kérdés

Jogot tanulok az Eltén, viszont szeretnék majd gazdasági mesterdiplomát szerezni, a nemzetközi gazdálkodás msc-re gondoltam, és ha van rá lehetőség felvenném azokat a tárgyakat amik kellenek bemeneti feltételként, csak a felvin a meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehető szakok között a jog nincs benne, ezek a szakok vannak: a gazdaságtudományok képzési területről a gazdálkodási és menedzsment, az emberi erőforrások, a kereskedelem és marketing, a pénzügy és számvitel, a turizmus-vendéglátás, az üzleti szakoktató, az alkalmazott közgazdaságtan, a gazdaságelemzés, a közszolgálati, valamint társadalomtudomány képzési területről a nemzetközi tanulmányok alapképzési szak

és ezekhez vannak a bemeneti kreditek megszabva; 9.4. A 4.2. és 4.3. pontban megadott oklevéllel rendelkezők esetén a mesterképzési képzési ciklusba való belépés minimális feltételei


Az alapképzéstől eltérő mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 45 kredit az alábbi területekről:


- közgazdasági és módszertani ismeretek (mikro- és makroökonómia, nemzetközi gazdaságtan, gazdaságelmélet, közgazdaság-elmélettörténet, gazdaságpolitika, matematika, statisztika, informatika) területéről legalább 18 kredit;


- üzleti alapismeretek (pénzügytan, vállalati pénzügyek, vállalati gazdaságtan, marketing, számvitel, vezetés és szervezés, emberi erőforrás gazdálkodás) területéről legalább 12 kredit;


- szakmai ismeretek területéről legalább 15 kredit.



Szóval ez alapján nem vagyok biztos benne, hogy ha jog mellett teljesíteném ezeket a tárgyakat akkor felvennének. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Vagy tudtok erről valamit?


Nagyon hülye példa, de több politikusnak is olvastam az életrajzában, hogy alapvetően jogásznak tanultak, de közgazdasági mesterdiplomát is tettek, pedig nem tanultak közgáz alapszakon, legalábbis én nem láttam feltüntetve, szóval biztos lenne rá megoldás valahogy.



2022. dec. 29. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
A 45 kreditet nem tudod a jogi tanulmányokból összeszedni.
2022. dec. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet menni, ha meg van a 60-ból minimum 30 kreditnyi tárgyad. Ezt az egyetem dönti el, mikor felvételizel oda. Például sok gazdasági szakra még mérnök alapdiplomások is szoktak jelentkezni, csak kb 10 tárgyat be kell pótolni az első két félévben. Tehát nehéz, de lehetséges.
2022. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és ha pl valaki már az első évtől felveszi a gtk-s tárgyakat? vagy azt az egyetem nem engedi?
2022. dec. 29. 21:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg sem jelennek a neptunban más kar tárgyai.
2022. dec. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nekem megjelennek a további intézményi tárgyak fül alatt, igaz, nem minden
2022. dec. 29. 21:44
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért nem fókuszálsz inkább a jogi tanulmányaidra. Minden perc, amit mással töltesz, a jogi tanulmányaid rovására megy. Ennek így nincs túl sok értelme.


De a kérdésedre válaszolva: teljesen értéktelen egy gazdasági mesterdiploma, ha alapfokon nincs gazdasági végzettséged. Senki nem hiszi el, hogy 2 év alatt hirtelen MSc-szintű közgazdász lettél. Hiányoznának az alapjaid. Ha közgazdaságra vágysz, miért nem iratkozol be alapszakra inkább? Persze a jogi tanulmányaid UTÁN (nem helyett).

2022. dec. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

pont azért vannak bemeneti kredit követelmények, hogy az ember ne teljesen a nulláról kezdje, ezért is nem lehet más alapszakról menni, de ha az 5 évem alatt teljesítem még pluszba azt a pár GTK-s tárgyat ami mindenképp kell, ugye töltelék tárgyak nélkül lényegesen kevesebbet kell megcsinálni, akkor szerintem teljesíthető

azért nem iratkozom be alapszakra, mert már államin elvégeztem egy másik szakot, a jogot fizetősen csinálom, nincs kapacitásom még egy szakot kiperkálni

2022. dec. 30. 09:19
 8/11 anonim ***** válasza:
21%

A mesterszak 2 év, egy alapszak meg 3 év, azaz mindössze két félév a különbség.


De ha ránézek egy CV-re, amin van egy jogász osztatlan szak meg egy pucér MSc, szó nélkül kukázom. Mindenki tudja, hogy a gazdasági mesterszakok többsége alibi, fake, üresjárat. Sokkal értékesebb egy BSc, ami egy teljes értékű szak.

2022. dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
akkor aki alapszakon végez annak tulajdonképpen nem is érdemes megcsinálni? miért ajánlgatják mégis mindenkinek, hogy ha már eddig eljutott akkor végezze el a mestert is? abból 2 évből bele lehetne kezdene egy másik szakba is és csak keveset kéne ráfizetni
2022. dec. 30. 09:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb gazdasági mesterszaknak semmi értelme nincs. A Pénzügy és Számvitel mesterszakoknak talán van értelmük, mert egy szűk terüreleten specializált tudást adnak. A Marketing mesterszaknak esetleg van értelme, ha valaki nagyon általános alapszakon végzett (gazdálkodás és menedzsment stb.) és szeretne egy kicsit specializàltabb diplomàt is. És esetleg egy alkalmazott közgazdaságtan mesterszaknak van értelme bármilyen gazdasági alapszakról, ha valakiben maradt még fölös energia. De nagy általánosságban véve a magyar oktatási rendszernek nincs mondanivalója a gazdasági mesterszakok szintjén, így oda az emberek többnyire melegedni, diákigazolványért, illetve alibiből járnak be, hogy ne kelljen dolgozniuk.


Ennek azért az is az oka, hogy nem folyik komoly egyetemi képzés a gazdasági alapszakokon. A marketinget is lehetne olyan durvára csinálni, mint egy GPME-t, csak akkor alig járna valaki. (Nyugaton egyébként van is kvantitatív marketing szak.) A pénzügy-számvitel még egy viszonylag kevéssé korrumpálódott szak, de már az is csak egy kicsit nehezebb szakmai képzés.


Visszatérve, két értelmes megoldást láttam eddig jogászoktól: vagy egy gazdasági Bsc-t a jogász diploma után, vagy egy MBA-t (ami viszont pénzbe kerül).

2022. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!