Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem megy a rengeteg tényany...

Ha nem megy a rengeteg tényanyag bemagolása, akkor semmilyen egyetemi szak nem való nekem?

Figyelt kérdés
Most egy olyan szakra járok, ahol rengeteg a tényanyag, sok az idegen szó, egyszerűen megkínlódok vele. Felejtsem el az egész felsőoktatást?
2022. dec. 30. 00:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ne azt nezd h most nehez hanem h akarsz e a szakmaban dolgozni, ha igen megeri a szenvedest, he nem akkor ha konnyu lenne se erine meg tanulni.
2022. dec. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindegyik szak ilyen. Valami gagyi intézmény büfészakjai biztos nem ilyenek, de a nyelvszakok se nagyon. Hát mi érdekel?
2022. dec. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A megtanulandó tényanyagok mennyisége erősen függ a szaktól, de még az intézménytől is.

Nyilván olyan nem lesz, ahol semmit sem kell betanulni. Nekem pl. informatika szakon elég kevés volt, és ami volt, azt sem csak értelmetlen adathalmazként kellett megtanulni, hanem volt mögöttük logika és értelem. Ami egyébként nagyon fontos, hogy megtaláld, vagy hasznosítsd, mert nyers, értelmetlen adatokat tényleg nehéz betanulni.

Én inkább azt kérdezném, hogy biztos, hogy a megfelelő szakra jársz?

2022. dec. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Szívem szerint valami olyan szakra mennék, ami gyakorlatiasabb, ahol inkább gondolkozni kell, semmint papagáj módjára visszaböfögni 150-200 oldalnyi tényadatot.
2022. dec. 30. 00:52
 5/18 anonim válasza:
19%

1 ha ha akorlatiasabbat akarsz, ne egyetemre menj, hanem fõiskolára. Ott is van master.

Nekem a mūszakin nem sokat kellett magolni. Azóta jártam német egyetemen is, és fõiskolàn is. Az elõbbin sok szàraz elmélet volt, papíron programoztunk, az utóbbin meg volt labor, fejlesztõkörnyezetek stb.

2022. dec. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%

Én a temérdek kutatásmódszertani beadandót utáltam nagyon. Elvégeztem nagy kínlódva csúszás nélkül de újra nem kezdeném. Nem is dolgozom a szakmában.


Az alapján amit leírtál nem nagyon tetszik neked a szak amit tanulsz, én mai fejjel azt mondom, hogy válts olyan szakra amelynél úgy érzed közelebb áll a szívedhez. Elméletet mindenhol kellesz tanulni de nem minden szak csak ebből áll.

2022. dec. 30. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, én is arra kezdek rájönni, hogy semmit nem számít, hogy középsuliban miből voltam jó, az egyetemi tananyag merőben más. Nem voltam jó matekból, nem is foglalkoztam vele, szívem szerint viszont közgázra mennék, de egy mérnöki is nagy vágyam. Ha már érdekel a gépészet, járművek, illetve az üzleti világ. Elég oximoron a helyzetem. :D
2022. dec. 30. 01:49
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem titok amúgy, hogy földrajz szakra járok, a társadalom földrajz, gazdaságföldrajz igazán érdekel, viszont ott van a földtudomány tárgy, amit földrajzosként nem értek meg, hogy minek kell ennyire részletében tudnom, s bizony már 3x vettem fel. Emiatt a hülye tárgy miatt gondolkozom a váltáson.
2022. dec. 30. 01:52
 9/18 A kérdező kommentje:
Gazdföci miatt gondolkozom a közgázon amúgy.
2022. dec. 30. 01:53
 10/18 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem ne vonjál le általános következtetést a földrajz szakod alapján. Én azt se tudtam hogy létezik ilyen szak (ami nem tanári).
2022. dec. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!