Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért van az, hogy itthon a...

Miért van az, hogy itthon a pszichológia szak BA/MA, külföldön meg Bsc/Msc? Külföldön tudományosabb lenne a képzés?

Figyelt kérdés
2023. jan. 3. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő alap/mesterképzés. Az elnevezés eltérés adódhat abból, hogy külföldön más szakághoz sorolják be.
2023. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, erre értettem. Bár nem tudom miért gondolják itthon bölcsészetnek.
2023. jan. 3. 21:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia részben természettudomány és részben bölcsészettudomány. A bölcsészettudomány része abból fakad, hogy valaki leírta a szubjektív tapasztalatát, mások elolvasták és kipróbálták, hogy náluk is működik-e. Minél több embernél működött ugyanúgy az adott elmélet, annál elfogadottabb lett. Mivel a pszichológia nem csak biológiai folyamatokkal foglalkozik, hanem személyiséggel is, amit nem lehet mérőeszközökkel vizsgálni, kell, hogy legyen bölcsészettudomány része, ami a szubjektív élményeket vizsgálja.


Röviden:

A pszichológia/lélektan a szubjektív élmény vizsgálatáról szól. A szubjektív élményt nem tudod objektív mérőeszközökkel vizsgálni. Minden ember személyisége egyedi. Ezért bölcsészet.

2023. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, honnan veszed, hogy külföldön a pszichológia BSc és MSc. Angliában egyaránt van BA/MA, és BSc/MSc képzés is pszichológiából, egyetemtől függően. De ennek az égvilágon semmi jelentősége nincs, a kutyát sem érdekli, teljesen egyenértékű a két diploma.
2023. jan. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon egészségpszichológusként végeztem a mestert Debrecenben, az ÁOKon, így MSc a jelölése. Csak érdekességképp írom, hogy itthon is van ilyen.
2023. jan. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!