Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem készül el időben a...

Ha nem készül el időben a szakdolgozatom, leadhatom azt a következő félévben? Elveszhet emiatt támogatott félévem?

Figyelt kérdés

2023. jan. 4. 16:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetekre van az abszolutórium. Mindened meglesz, tárgyak lezárva, nem fogy féléved, de a záróvizsgát és a szakdogát későbbi félévben meg tudod csinálni. Viszont arról, hogy abszolválni vagy diplomázni szeretnél-e, nyilatkozni kell már korábban (2 hónappal ezek előtt kb.) a mi egyetemünkön, szóval nem az van, hogy jah bocsi, utolsó pillanatban nem lettem kész, akkor mégsem adom le. Én a TO-val beszélnék a helyedben, hogy mit lehet tenni az ügyben.
2023. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemtől függ. Nálunk, ha nem adod le (és fogadják el) a kész szakdolgozatot, akkor az ahhoz kapcsolódó kötelező tárgyat sem tudod teljesíteni. Emiatt tehát jövőre is fel kell venned egy tárgyat, amihez egy újabb aktív félévet kell megkezdened.

A másik opció, van olyan egyetem ahol a félévet a szakdolgozat leadása nélkül is teljesíteni tudod, és akkor megcsinálhatod a szakdolgozatot és záróvizsgát jövőre úgy, hogy nem fogy a támogatott féléved. Ebben az esetben viszont számolj azzal, hogy a hallgató jogviszonyod az utolsó félév lezárásával megszűnik, tehát pl. diákkedvezményekre és kollégiumi elhelyezésre nem leszel jogosult a következő félévben.

2023. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!