FOSZK vagy Penta?

Figyelt kérdés
A végső cél a mérlegképes könyvelői lenne, BGE-n nézegetem a FOSZK lehetőséget, államin lenne hozzá elég pontom. Vagy még 1-2 évet gyűjtenék a mérlegképes pentás képzésre (nincs anyagi fedezem sajnos önköltségesre)
2023. jan. 5. 10:19
A kérdező szavazást indított:
FOSZK
Penta
10 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A FOSZK képzés a mérlegképes szempontjából nem számít. Tudsz jelentkezni csak érettségivel is, viszont ha FOSZK-ot végzel, az új képzési rendszerben már nem kapsz semmilyen könnyítést vagy felmentést a FOSZK után.

Akkor már inkább javasolnám, hogy végezz el egy pénzügy és számvitel alapszakot. A FOSZK-hoz képest nem számottevően nehezebb/hosszabb, viszont utána ki tudod vele váltani további képzések, vizsgák nélkül a mérlegképest.

Ha nem akarsz alapdiplomát szerezni, akkor pedig teljesen felesleges a FOSZK-ot elvégezni, menj egyből mérlegképesre.

2023. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én FOSZK-ra mentem, aminek az volt az oka, hogy előtte már volt teljesen más területről BA+MA diplomám, és nem akartam még egy Bsc képzéssel eltölteni 3,5 évet, meg nem is gondoltam, hogy nekem menne az alapképzés. Amikor elkezdtem, még azt sem tudtam, hogy mennyire fog nekem tetszeni, mennyire fogom bírni a tanulást, és csak később néztem utána, hogy ebből a képzésből mérlegképesre semmit nem számítanak be, míg a Bsc képzésből (jó esetben) mindent beszámítanak 1 modul kivételével.


Lehet, hogy általában jobban megéri a pénzügy és számvitel Bsc, de nekem pl. már elfogytak az államilag támogatott féléveim, így sokkal drágább lenne FOSZK után még a Bsc-t is kifizetni, mint a mérlegképes könyvelői képzést. A Pentánál meg, ha jól tudom, 1,5 év a mérlegképes, FOSZK után pedig a Bsc is kb. annyi, ha nem több idő.


Kérdező, ha neked még vannak állami féléveid, és tervben van egyszer a diploma, akkor szerintem menj egyből Bsc-re a FOSZK helyett. Az én példámat csak azért írtam le, mert ahogy látom, itt sokan leszólják a FOSZK-ot, hogy semmi értelme, pedig arra szerintem jó, hogy egyáltalán meglásd, megy-e, tetszik-e az adott szak, és FOSZK-kal is el tudsz kezdeni dolgozni a szakmádban. Persze, annyit tényleg nem ér, mint egy diploma.

2023. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!