Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy mehessek Vácra kollégiumba?

Figyelt kérdés
Érveket kérek főleg (budapesti vagyok és bár itt is vannak iskolák amik tetszenek, az egyik Vácon lévő iskola sok szempontból a legjobbb lenne számomra.)

2023. jan. 6. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A #zene hashtag alapjan ugy velem a Pikethybe akarsz jonni.


Ha igy van, eloljaroban annyit, hogy ha holgy vagy, akkor a foteri koliban fognak elszallasolni, aminek viszonylag jo hire van, az urakat viszont a Kiraly Endre kolijaban szallasoljak el, aminek egyeltalan nincs jo hire.


De ezen kivul: szerintem az oktatas eleg jo itt, rengeteg konzis ismerosomet vettek fel innen a ZAKra.


Az, hogy tavol vagy a szuleidtol, nyilvan rossz erzes lehet nekik, de

1. Vac eleg kozel van Budapesthez, ha valamiert meg kell latogatnod a szuleidet / ok akarnak meglatogatni, az hamar megvan. A nyugati 25 perc vonattal.

2. Joval onallobb lehetez az eletben kesobb ha hamar kikoltozol otthonrol.


Vac egy kis varos, kozbiztonsag es tisztasag teren sokkal jobb, mint Budapest.

2023. jan. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vonattal harminc perc alatt Vácon vagy, ha nem engedik meg a kollégiumot, de végképp oda akarsz menni, akkor a bejárás sem egy nehéz ügy. Sőt sok a járat is van busz és vonat is. Szóval (ez sem elvetendő, és nagyon korán sem kell kelned ezekhez).

De, ami esetleg az önállóság, hogy kisváros és a közbiztonság (de ezeket már az első is mondta), illetve én azt tapasztalom bár nem oda járok), hogy egy kisebb városban kisebbek az osztályok, így több figyelem jut a gyerekekre. Egyedül te mennél oda? Vagy nincs ismerősöd Vácon? Mert ez is szokott segíteni a szülőknek, hogy van ott egy fix pont, amibe tudsz kapaszkodni. Meg nyilván kellene a pozitív tapasztalat számukra, amit (pl: egy jó nyiltnap adhat meg). Én elmondanám nekik, hogy ezt szeretném, de ha minden kötél szakad szerintem még bejárással sem elvetendő, ha nagyon oda akarsz menni.

2023. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nemrég lettem kolis, másik városban vagyok, idegen környezet. Tehát hasonló szitu.


Kolisnak lenni, másik városban tanulni egyáltalán nem vészes, főleg ha nem nagy a távolság. Akár hét közben is haza tudsz utazni, sőt ahogy fentebb írták a bejárós dolog is megoldható.

Tehát a távolság nem lehet nagy gond a szüleidnek szerintem.


Önállósodás. Ha eddig megbízható, jó gyerek voltál, aki képes volt önállóan intézni dolgokat,felnőttként hozzáállni az élethez akkor ez se lehet ok arra hogy ne engedjenek el.

Ha meg eddig kevésbé voltál önálló, akkor pont azért kéne a váltás, hogy fejlődj.

Nem fogsz meghalni ha kolis leszel, eleinte nehézkes lesz a főzés, mosás, ilyenek, de hamar bele lehet tanulni (tapasztalatok) sőt a hét első felére otthonról is tudsz vinni.

Bejárósként ezzel nincs gond.

Tehát itt sem értem, miért ne lehetne elengedni téged.


Tanulni mész oda, van egy célod, amiért tenni akarsz. Ez a szülőknek ne legyen gond XD


Hajrá, én mindenképpen veled vagyok, nem látok olyan okot a maradásra ami ellensúlyozná a pozitívumokat, ami a Vácra költözéssel járna.

2023. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (:
2023. febr. 16. 17:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Sikerult meggyozni oket?
2023. febr. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!