PTE epitesz alapszakon, levelezo munkarendben milyen rendszeresseggel van olyan oktatas, amin jelen kell lenni?

Figyelt kérdés

2023. jan. 6. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Olvasgasd a felvi-t es a kari honlapot.


[link]

[link]


A felvin ezt irjak a levelezosokhoz megjegyzesbe:


A levelező munkarendű képzésben a hallgatók tanóráira tömbösítve, legfeljebb kéthetente munkanapokon vagy a heti pihenőnapon kerül sor. Ennek megfelelően az adott szakon a képzés gyakorisága: félévente 5 alkalom.


[link] felveteli/egyetemek_foiskolak/!IntezmenyiOldalak/szervezet.php?szer_id=262&elj=23a


Egyelore nem talalom a kari honlapon a regebbi levelezos orarendeket, de itt a mintatanterv (nappali es levelezo BSc):


[link] Attachment/get/portal_article_attachment/655/epiteszmernoki-bsc-mintatantervi-halo-2022-220826123045.pdf


Es itt talalod a mult oszi felev modositott idobeosztasat, amibol kiderul az is, h a levelezosok melyik heteken jarnak (valoban 5 hétrol van szo):


[link] tanev-idobeosztasa


Szerintem ezeken jelen kell lenni. Meg nappalin is eleg nehez elsajatitani az anyagot, a levelezo tagozat itt nem gondolom, h konnyebbseget jelentene a szak elvegzeseben.


Tavaly egyebkent 324 pont volt a hatar erre a szakra levelezon az altalanos felveteli eljarasban. 24 embert vettek fel allamira es 5-ot koltsegteritesesre. Potfelvetelin az utobbihoz csatlakozott meg 3 fo, 340-es ponthatarral. Ami ebbol lenyeges, h valoban el is szokott indulni levelezon is, nem csak meghirdetik. Nem tudom, h vannak-e itt a levelezon csoportok, de ez a letszam ket csoportra is elegendo lenne.


Ha pontosabban erdekel, h mikor jarnak, egesz heten, vagy csak par napot, akkor hivd fel a tanulmanyi osztalyt, es/vagy latogasd meg a sulit januar 19-en csutortokon. Az educatio kiallitas pedig a kovetkezo idopontban lesz: jan. 12-14. Budapest Expo.

2023. jan. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bocs!!! A linkek nem mukodnek. Akkor ki kell keresni az informaciot a honaplokrol.


A kari honlapon a HALLGATOKNAK menupontbol,


A felvin pedig a MEGHIRDETETT KEPZESEK --- ALTALANOS ELJARAS 2023 SZEPT... menupontbol.

2023. jan. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Én oda járok nappalira. Kéthetente van péntek-szombaton levelezős hét.
2023. jan. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Keress rá az órarendre neten
2023. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Le a kalappal azok előtt akik munka mellett egy mernok szakot elvegeznek

. Habár megfelelő szorgalommal, néha egy kis magán zárthelyi és vizsga felkeszìtésekkel megtámogatva azert közel sem lehetetlen szóval hajrá. Itt mondjuk csak tanacskent mondom, ha már egy mérnök szakot elvegzel akkor én az ilyen epìtész-epìtő, agrár , élelmiszer meg hasonló mérnök szakmákat elkerülném, ha fontos a jó fizetés és a válogatás az allaslehetősegek között. Mert sajnos ezek kevésbé jók ilyen szempontból. Info, villamos, gépész trió sokkalta jobb sajnos. Es ezt jó szándékkal írom most neked

.

2023. jan. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is munka mellett járok gépészmérnök szakra, rengetegen kiestek mert nem bírták munka mellett/vagy túl nehéz volt nekik. Nagyjából 90% kihullott az első évben.
2023. jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nem jártam soha külön tanárhoz, de én az átlagnál okosabb vagyok, még a matematika is sikerült elsőre mind a három, és nem kettesre. Persze rá kell szánni az időt de nem lehetetlen
2023. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Itt fent van az órarend:

[link]


Ha jól látom, két hetente van, félévente 7 alkalom. Péntek és szombat 7.45-től 20.00-ig órák.

2023. jan. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
(Plusz pár alkalom pedig a vizsgákra is kelleni fog.)
2023. jan. 12. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: rosszul írtam az előbb, kicsit félrevezető az órarend felépítése, de csütörtökön és pénteken vannak az órák.
2023. jan. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!