Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai Egyetem villamos-üzemmé...

Óbudai Egyetem villamos-üzemmérnöki képzés?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam, hogy hirdetett meg az Óbudai Egyetem villamos-üzemmérnöki BProf képzést. Sajnos tantervet nem találtam hozzá a weboldalon, ezek szerint ez teljesen új képzés? Valakinek van tapasztalata esetleg? Második diplomának gondoltam, a könnyebb elhelyezkedés reményében és bízva abban, hogy az üzemmérnökin kevesebb az elmélet. Tapasztalatok?

2023. jan. 7. 16:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
Értelme semmi, nem lesz több lehetőséged vele mint egy szakmával. Menj rendes alapképzésre
2023. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%

Van annak valószínűsége, hogy kevesebb lesz az elmélet. Erről (is) szólt az üzemmérnökség.


Fiataloknak talán már nem haszontalan feleleveníteni a múltat, hogyan is volt ez. A 60-as évek elején a középfokú műszakiak képző intézménye a technikum volt, rendes 4 éves középiskola, érettségivel egyenértékű bizonyítvánnyal. Aztán egyre ismertebb lett a gondolat, hogy a technika fejlődésével a technikus kevés lesz műszaki "alsóvezetőnek", és megjelent egy pár felsőfokú technikum. Ez idáig értelmes folyamat is volt. Utána viszont egy csavarral (de szinte pár éven belül) ezekből főiskola lett, és újabbak is már csak főiskolának szerveződtek. A következő csavar meg az volt, hogy az Élet a főiskolai végzettséget a legtöbb helyen és szempontból elismerte az egyetemet végzettekkel egyenértékűnek. Hát ez a két csavar nem kellett volna, bár akkor meg eggyel több lépcső lett volna, az meg tán sok lett volna, hiszen pár évvel ezelőtt még dolgoztak a fentebb említett középiskolát végzett technikusok is. Ja, mert azt a technikumot meg 73-tól megszüntették, lett helyette a szakközépiskola, plusz egy évvel lehetett valaki technikus, és utána állandóan variáltak és variálnak ezzel. A sok marha vezetőnk.


Azt hogy a főiskolai képzésben időnként az egyetemihez képest húzott tananyag volt, azt sokszor tapasztaltam, de volt, ami teljesen egyenértékű volt, ezt már nem nagyon sikerült jól csinálni, így a műszaki életben valóban többnyire mindegy volt, bár az egyetemet végzettek felsőbbrendűségi, és a főiskolát végzettek alsóbbrendűségű érzése na, az vastagon volt. Meg is örökölték ezt, látom, egy ÓE-s mindig bizonygatja, hogy az mennyire egyetem, satöbbbi. De ez már más történet.

2023. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Eddig nem érzem igazán azt, hogy választ kaptam volna a kérdéseimre :D
2023. jan. 8. 15:08
 4/15 anonim ***** válasza:
15%
Utána azzal vagánykodnál hogy villamosmérnök vagy? xdxd hát közel sem leszel az. Értelmi fogyatékosoknak van akik bénák az alapképzéshez
2023. jan. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

"Eddig nem érzem igazán azt, hogy választ kaptam volna a kérdéseimre :D"

Az már biztos, hogy el fogod tudni végezni ezt a BSC pro-t, amennyi eszed van. Vagy mégsem? Egy most induló képzési formánál kinek van tapasztalata szerinted? Be kell ülnöd az időgépbe. Ismered Brown dokit a Marty McFly filmekből?

2023. jan. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az egyik kérdésem konkrétan így hangzik: ezek szerint ez teljesen új képzés?


Miért vagánykodnék? Wtf

2023. jan. 8. 22:41
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Komolytalan az üzemmérnöki képzés, többségét hallgatók tanítják mert nincs egyszerűen rá kapacitás.

Inkább levezői BSC inkább.

2023. jan. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%
Tapasztalatot nem fog tudni mondani senki,mivel csak most indul.De az üzemmérnök-informatikus szak is egész jól kiforrt már,erre tekintettel nem gondolom,hogy annyira rossz lesz ez a szak...Én most vagyok végzős, és 2. helyre írtam be,viszont ha mégis úgy alakul,hogy ide vesznek fel, akkor sem leszek csalódott, mert kétlem,hogy nehéz lesz az elhelyezkedés,tekintettel a hatalmas munkaerőhiányra.Ráadásul a mesterképzése ugyan az lesz,mint a bsc villamosmérnöknek. :D
2023. jan. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
4-es, 5-ös válaszoló csak tudnám mire veritek magatokat olyan hevesen, ilyen balkáni f@sznyelő hozzáállással még a 8 elemit sem nézem ki belőletek. Amúgy 2018 óta létezik ez a képzési forma, úgyhogy bőven releváns a kérdés amit feltettek.
2023. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9-es, szerintem neked fogalomzavaraid vannak a hevességet meg a többit illetőleg. Nekem nincs tapasztalatom a balkáni nyeléssel, neked ezek szerint van. Melyik oldalon álltál?

Nézzük a 4-et. Semmi heveskedés nem volt, megállapította azt, hogy az ezen a szakon szerzett oklevél az nem mérnöki, csak félig.

2023. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!