Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ergoterapeuta ill. gyógytornás...

Ergoterapeuta ill. gyógytornász szakirányos hallgatók tapasztalata érdekelne a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar zalaegerszegi képzésén, ápolás- és betegellátás szakon (?)

Figyelt kérdés
Főként az ergoterapeuta szakirányról szeretnék véleményt, illetve információt kapni olyanoktól, akik ZEG-en tanulnak. Eddig mik a tapasztalataitok a szakirányról? Milyen nehezek a vizsgakövetelmények? Mennyire azt tanuljátok, amit előzőleg elképzeltetek? Milyen az iskola, az oktatók hozzáállása a diákokhoz? A légkör, hangulat, elégedettség, város, diákéket, stb. Azt tudom, hogy ezen a szakirányon nagyon kevesen vagytok. Köszönöm előre is, ha valaki érdemben válaszolni tud nekem!

#egyetem #felsőoktatás #Zalaegerszeg #PTE-ETK #Ápolás ás betegellátás szak #Ergoterapeuta szakirány
2023. jan. 8. 06:01
 1/7 SAMpernatural ***** válasza:
100%
Jövök figyelni
2023. jan. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én gyógytornász hallgató vagyok ott. Családias az egész környezet, a kolisok összetartóak, viszonylag kevesen vagyunk és ha személyesen nem is, de látásból ismerjük egymást. Ergorol nem tudok sokat nyilatkozni, 1. évben ugyanazok a tárgyak vannak, 3. félévben még van pár átfedés a gyógytornász és az ergo között. De a 4. félévtől nekik nagyon a klinikai neurofiziológiára épülnek a tárgyak. Annyit tudok még, hogy ők ebben a félévben voltak már kórházban “körülnézni”. A tárgyakról a tanulmányi osztály tud leginkább felvilágosítást adni, én nem látok rá a tantervi hálójukra. Vizsgáknál nem engednek át a semmire, ez általánosságban elmondható nálunk. Első évben a sejtbiosz, anatómia, élettan központi vizsga az egyetemen online (Pécs állítja össze). Később a mikrobiosz már nem, a mi oktatónk állítja össze, megajánlott jegyet is lehet szerezni. Volt még nekik etika, meg egészségügyi kommunikáció ebben a félévben, ezek gyakorlati jegyes tárgyak voltak (ha jól emlékszem), zh-ra és beadandóra megkaptuk a jegyet. De a többiről nem tudok nyilatkozni, csak a saját gyógytornászos tárgyaimról. Illetve a gólyáknak változott a tanterv is, a gyógytornászoknál a mostani gólyák más sorrendben tanulják a tárgyakat és nekik kicsit változtattak is, hogy milyen tárgyak vannak (amennyire én tudom), nekik például más szab váljuk volt, mint nekünk, ők tudtak választani is, nekünk pedig 1 volt, amit fel kellett venni, mindegy mit szerettünk volna (de amúgy nem panaszkodás, mert jók voltak eddig a szab válok). Ápolástanjuk is van, ez még így beugrott, az sem volt vészes, sem az elmélet, sem pedig a gyakorlat. Könnyen le lehetett ezekből vizsgázni, ha figyeltél és megtanultad a lényeget. Általánosságban elmondható, hogy a mese nem érdekli őket, csak a tudás. Ha tudsz valamit, akkor pedig megpróbálnak segíteni neked (szóbelinél), írásban nyilván tudnod kell mindent is, hogy jól sikerüljön a vizsga. Én azt tanulom amit elképzeltem, az eleje nehezebb, még nincs sok köze a szakmához, csak az alapokat tanuljuk meg, 4. félévtől már érdemben több köze van a gyógytornászoknál. Az oktatókat szeretem, a hallgatókkal nem kell jóban lenni (mindenkivel), találd meg a saját baráti köröd az évfolyamon, illetve legyél jóban felsőbb évesekkel infókért. A város nem kimondottan életteli, nem egy Budapest, inkább nyugdíjas város. Tanulni ideális és a társaságoddal bármikor el tudsz menni inni valahol valamit vagy billiárdozni tudtok a Legendsben… ha kreatívak vagytok nem unatkoztok, meg nyilván tanulni is fogtok. A hök-nek is szoktak lenni rendezvényeik, ez is a társaságon múlik, hogy milyen. Volt nagyon jó és kevésbé jó is. A városban egész jó a tömegközlekedés is, de gyalog is közel van minden (nekem). Az egyetem és a koli (pannon) 20 perc kényelmes tempóban, ha az egyetemében vagy csak lesétálsz vagy 5 percre vagy a fő épülettől. Itt mivel kevesen vagyunk, az oktatók tudni fognak névről, családias az egész egyetem, ha kolis vagy méginkább úgy érzed majd, hogy lett egy nagy 2. családod. Én nem bántam meg, hogy ide jöttem. Ha most kellene választanom, se választanék máshogy. Ha van kérdésetek, írjatok, megpróbálok segíteni ha tudok
2023. jan. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a mindenre kiterjedő, nagyon hasznos választ. Előfordulhat, hogy eszembe jut még valami... Most az lenne a kérdésem, hogy a covid oltással mi a helyzet az eü-ben? Akik járnak a kórházba gyakorlatra, azoknak kötelező? Nem vagyok beoltva, nem vállaltam. Vajon ez még akkora téma? Vagy már elcsendesült a dolog? Lehet, hogy ezt nem Te fogod tudni megválaszolni. Mindenesetre a legjobbakat Neked ZEG-en, sok sikert a tanulmányaidhoz! :-)
2023. jan. 23. 16:45
 4/7 anonim ***** válasza:
De tudok válaszolni. A médiában elcsendesült a dolog nagyon, ezt mindenki látja. Ahhoz, hogy az egyetemre járhass nem kell az oltás. Viszont a kórházi gyakorlatra már kell a hallgatóknak. Ez helyenként változik, hogy elég az alap vagy ismétlőt is kér-e a kórház. Mivel egészségügyi dolgozók leszünk, ránk is ugyanúgy vonatkozik a törvény már gyakorlat alatt, hiába nem vagyunk akkor még rendesen alkalmazottak, már akkor is kell az oltás. Egy kivétel van, ha orvos által kiállított papírod van róla, hogy (meglévő betegség miatt) nem kaphatsz oltást. Ha felvesznek az egyetemre, ezt az alkalmassági vizsgálatnál be kell mutatni, az üzemorvos megnézi róla a papírt (ha van) vagy az igazolást vagy az oltásról szólót… Illetve neptunba is fel kell tölteni. Oltás és papír nélkül nem fogod tudni kijárni az egyetemet.
2023. jan. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a választ is.
2023. jan. 23. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

ezek a 2. féléves órarendek, itt belelátsz kicsit a tárgyakba, hogy mik vannak

2023. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ezeket már nézegettem. Úgy néz ki, az oltási kötelezettséget is feloldják szépen lassan az idén. Utána olvastam. Persze ez bármikor vissza is fordulhat...
2023. jan. 30. 06:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!