Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék tanulni törire?

Hogyan tudnék tanulni törire?

Figyelt kérdés
A héten dolgozatot írok belőle, és sokat kell tanulnom, de egyszerűen hiába ülök órákat a tankönyv és a füzet fölött, nem megy semmi a fejembe és nem tudom hogy hogyan tanuljak rá. Egyszerűen amiket próbáltam eddig, nem mentek. Valaki tud mondani valami jó technikát, amivel kettesnél jobbra meg tudok rini egy dolgozatot?

2023. jan. 9. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tanulnék, hogy beosztanám 45 perces ciklusokra, utána 15 perc pihi. Ha sok egyszerre a 45 perc akkor lehet kevesebb is, max kevesebb pihit tartasz gyakrabban. Csak ugye mellette vannak más tárgyak is amiből készülni kell gondolom, és suli meg egész nap szinte. A mai tantervet nem ismerem. A lényeget tanuld, nem kell szóról szóra, átfogóan értsd az anyagot, és a fontosabb évszámokat, nyilván könnyü ezt mondani, mégis így van.
2023. jan. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Miket próbáltál?
2023. jan. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Olvasd el párszor valamelyik leckét, ne akarj megjegyezni mindent, csak hogy tisztában legyél vele. Aztán vagy papírra, tetszőleges szövegszerkesztőbe írd le (vagy el is mondhaton magadnak) magadtól miről szól az az adott téma, mintha magyaráznád valakinek aki még sosem hallott erről a témáról. Ha van szülő/tesó/barát akinek nem sajnálja az idejét, egy pár próbálkozás után ezt velük is csinálhatod. A lényeg az hogy add elő azt amit előtte elolvastál, ha kicsit még bizonytalan a téma akkor tanulj mást, aztán térj vissza később rá, olvasd el, magyarázd el.


Nekem ez bevált egyetemi tárgyaknál, ha el tudsz valamit magyarázni, akkor érted. Ha pedig még nem tudod teljesen elmagyarázni, akkor is minden egyes alkalommal, amikor vissza tudsz emlékezni valamilyen részletre, az annál jobban rögzül, előbb-utóbb pedig a helyére kattan minden.

2023. jan. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2 próbáltam úgy, hogy sokkal előrébb neki álltam tanulni, és minden nap keveset tanultam, volt olyan, hogy mindent egyszerre eseteket különféle technikákkal vegyítettem, mint pl szövegkiemelőzés a fontos részeknél, hallgatás, hallgatás közben olvasás.
2023. jan. 9. 15:22
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Én nekem is ugyanez volt a bajom csak nekem földrajzból. Azt csináltam h mindent kivittem a szobámból ami elvonhatja a figyelmemem. Pld:telefon tablet fülhallgató stb és mindent lenémítottam. Nekem még az segített h befogom a fülem akkor is ha síri csönd van körülöttem.
2023. jan. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!