Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lenne az ideális szakma...

Mi lenne az ideális szakma számomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szakmaválasztás előtt állok és nem tudom mi lenne az ideális számomra. Nő vagyok, így a nagyon nehéz fizikai munkák kizárva, gondolok itt pl. CNC vagy hasonló gyári munkára.

Ami fontos: nem akarok 0-24 a gép előtt ülni. Mondjuk ilyen 40% gépi munka, 60% egyéb, terep munka lenne ideális. Mindenképp olyan munkát szeretnék, ahol kint lehetek a szabadban (pl. kertben, parkban, valamilyen rendezvényhelyszínen, terepen). Tehát ne legyek bezárva. Kreatív munkát szeretnék végezni. Akár idegennyelveket használva, de nem szeretnék mondjuk idegenvezető lenni. Nem szeretnék emberekkel foglalkozni, inkább tervezni, alkotni szeretnék. Van ilyen munka Magyarországon egyáltalán? :D


2023. jan. 9. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
Agronómus? Növényorvos? Közmunkás? :D
2023. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj az ilyen munkák, a rendezvényszervező, hostess stb. de ezeknél mind emberekkel kell foglalkoznod.
2023. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valami olyasmire gondoltam mondjuk, hogy kiállításokat szervezni, lakberendezéssel foglalkozni vagy kerttervezéssel, botanikus kertben dolgozni vagy gyógyfürdőben, wellness központban. Tehát nem hostess szintre gondoltam és nem is közmunkára kedves első. :/
2023. jan. 9. 14:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak nem tudom ezekhez mit kellene tanulni és hogyan lehetne ilyen munkahelyekre bejutni.
2023. jan. 9. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kiállításokat szerintem nagy részben a művészek szervezik, illetve a már meglévő kör, ahova sajnos nem olyan könnyű nulla kapcsolattal bekerülni.


Lakberendezéshez vannak tanfolyamok, ami után van néhány ingatlan iroda, akik foglalkoznak lakberendezéssel is, így lenne érdemes elkezdeni (viszont ide is nagy ismeretség kell, meg egy jó portfólió).


Kerttervezés, botanikus kerthez dísznövény kertész szakma pl.


Gyógyfürdőbe/wellness központba dolgozni hostessként is lehet, semmi végzettség nem kell (hacsak nem masszőr vagy egyéb szeretnél lenni, de ezek megint emberekkel foglalkozó állások).


Lényegében a legtöbb munkakör amit leírtál nagyban alapul a networkingre és az ismeretségre, amelyeket csakis embereken keresztül tudsz elérni és sajnos nem egy könnyű dolog befutni ezeken a területeken.

2023. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
#3: kedves kérdező, mindenképp valami olyasmi munkát keress, ahol nem kell túlzottan értelmezni dolgokat, esetleg leragadni a részletekben, vagy bánni a humorral, ugyanis 3 munkát említettem (ami megfelelne az általad leírtaknak), ebből 1 volt a közmunkás, amit nyilván viccnek szántam...
2023. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!