Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Designkultúra vagy művészettör...

Designkultúra vagy művészettörténet szabadbölcsészeten?

Figyelt kérdés
Melyik jobb? Melyik ad jobb képesítést, mikben különböznek?

2023. jan. 11. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Én a helyedben inkább elkezdenék dolgozni, mert ahová ezzel felvesznek, oda már most is bejutsz. Mire végeznél az egyetemmel, már talán addigra lesz 200 körül a fizetésed. Bruttó.


Én komolyan nem értem azokat, akik ilyen szakokra bejelentkeznek, hogy mégis mit várnak vagy gondolnak.

2023. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1, Azért jelentkezem mert nem számít hogy megéljek belőle, vagy dolgozzak.

És ez érdekel.

2023. jan. 11. 15:08
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ebből mégis hogyan akarsz megélni? Milyen munkát tudsz ezzel szerezni? Tanulj valami értelmeset, ezeket az anyagokat pedig olvasd a szabadidődben. De a te életed, úgy szórod el ahogy akarod.
2023. jan. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3, pont az előbb írtam le hogy nem akarok belőle megélni, se munkát találni.
2023. jan. 11. 15:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. és 3.! Kit érdekel a véleményetek, a kérdés nem erről szólt!


Én is elvégeztem olyan szakot, amit pusztán érdeklődésből választottam.

2023. jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik nem zárja ki a másikat, és ha van időd és kedved, csinád meg mind a kettőt.

A férjem a művészettörténettel kezdte, ma a Louvre munkatársa. Aztán elvégezte a másikat, és most él, mint Marci Hevesen.

Ha nem szeretném úgy a munkámat, hogy semmi pénzért nem hagynám abba (műfordító vagyok), az ő keresetéből még két gyerekkel is úgy élhetnék, mint egy hercegnő (amihez semmi kedvem).


Lényeg az, hogy egyik hozza maga után a másikat, és szabadúszónként (egy kis idő után) úgy élsz és azt csinálsz, amit akarsz.

Persze tehetség is kell hozzá.

2023. jan. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!