Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építész vagy építészmérnök a...

Építész vagy építészmérnök a jobb szakma?

Figyelt kérdés
Nem nagyon tudok dönteni hogy melyiket válasszam. Valaki tudna segíteni?

2023. jan. 11. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
55%

Gyakorlatilag ugyanaz a kettő.

Hol látod ezt a két megnevezést?

2023. jan. 12. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Épìtőiparban vagyok mérnök, én sem az épìtész sem az èpìtő mérnöki szakot nem ajánlanám. Mernöki területen belül kevesebbet fizet sztem az epìtőipar, lassan a szakembereknek több pénzt kifizetnek az epìtőipari cégek a mernökökön meg megy a spórolàs. Nem elég, hogy kevesebb a bér mint egy infós,villamos, mechatrós vagy gépész mérnök esetében, de cserébe még jellemző sok helyen a túlóra, nem napi 8 az átlag hanem közel 10, néha szombati munkavegzés is van, kiemelt nagy melokon meg kifejezetten sokszor. Szóval kevesebb pénzért több szabadidőt aldozol fel mint más mérnök kollégák. A hab a tortán , hogy ahogy itt olvasom, sok tervező iroda még csak be sem jelenti a teljes bőrre a mérnökeit hanem a fizu egy részét okosba, borìtékba adja

Én az épìtő ès agrár iparàgat nem ajánlanám senkinek.

2023. jan. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amúgy meg az osztatlan képzést szokták simán építésznek hívni, a bsc és msc rendszer esetében pedig epìtészmernöki a megnevezés. Egy msc-vel ugyanott mint az epìtésszel.
2023. jan. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!