Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Víz, gáz, fűtésszerelő szakma...

Víz, gáz, fűtésszerelő szakma megszünt?

Figyelt kérdés

Szerettem volna a címben lévő szakmára beiratkozni, de csalódottan láttam hogy kétfelé vették a szakmát…


A nive.hu-n van:

- Víz és csatornarendszer-szerelő

- Központifűtés és gázhálózatrendszer-szerelő



A kettő közül melyiket érdemes elkezdeni? Mind a kettő ad belátást a másikba vagy hogy van ez?


Aki dolgozik benne, az tudna írni róla valamit?



#szakma #szakmunka #gázszerelő #vízszerelő #Víz, gáz, fűtésszerelő
2023. jan. 11. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez sose volt egyben, ez mindig két külön szakma volt. Mind a kettő keresett és fontos.
2023. jan. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%

Úgy tűnik igen, mert már hamarabb találkozik az ember UFO-val, mint hogy találni tudna egy vízszerelőt, amikor szükséges.

Szerencse, hogy megkönnyítik az egyetemre jutást, ezután még nehezebb lesz.

2023. jan. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Itt minden infót megtalálsz a tanulható alapszakmákról:

[link]


Én inkább a víz vagy villany irányba mennék. Gáz nem lesz örökké. Egyre többen állnak át elektromos megoldásokra. Főleg most a rezsi árak miatt. Én is nemrég cseréltem le a gázt áramra, mert a gázzal folyton csak baj volt.

2023. jan. 12. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Nem hiszem. Az ország leggazdagabb embere egy gázszerelő. Jól fizető szakma lehet.
2023. jan. 12. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ahogy néztem a szakok leírását, mind a kettőben van a másik tematika is egy picit.


A víz lehet jobban megérné hosszútávon. A két szakma fedi egymást ahogy néztem egy picit, inkább szakosodást mondanék, amikor az ember választja az egyiket.

2023. jan. 12. 05:14
 6/6 anonim ***** válasza:
46%
Szakosodás egyetemen van. Ez sima szakmunka.
2023. jan. 12. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!