Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápolás, betegellátás alapszako...

Ápolás, betegellátás alapszakot (ápoló szakirány) melyik egyetemen érdemes elvégezni? Levelezőn mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ápolás, betegellátás alapszakon ápolói szakirányra szeretnék jelentkezni.

Idő közben alakult úgy, hogy ezt a szakot is megcsinálom, egy másik után. Viszont nem tudom mennyire éri meg levelezőn csinálni, ha lehet már elkezdenék dolgozni, akik levelezőn vannak ezen a szakon, általában egészségügyi intézményben dolgoznak, vagy úgy éri meg, hogy oldják/oldjátok meg, a mintatanterveket nézegetve azért meg van a maga nehézsége a szaknak.

Ami még fontos kérdés, nem tudom melyik egyetemet válasszam, mindegyik opció lehet, az lenne a kérdésem, hogy melyik egyetemet ajánlanátok?

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!:)



#egyetem #levelező #nappali #ápolásbetegellátásalapszak
2023. jan. 12. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
2023. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hol laksz? Csak mert van ez a szak levelezon Szombathelyen is, meg Gyulan is. Es meg mas helyeken is az orszagban, ahova nem feltetlenul annyira egyszeru eljutni az orszag egy tavolabbi pontjabol, hogy csak "leugrom vizsgazni es jovok".
2023. jan. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A masodik valaszolo vagyok. Gyulan egy honapban altalaban keddtol pentekig, illetve szerdatol szombatig egy het szokott lenni a levelezos oktatas. Akik eü-ben dolgoznak, igy kerik elotte a beosztasukat, illetve van ugy, h nem jelennek meg minden oran. Magarol az oktatasrol nem sokat tudok, hogy milyen szinvonalu, de az biztos, hogy csaladias a legkor, es a tanarok tobbsege nagyon rendes. Azok a tantargyak, amelyeket orvosok tartanak, kisse nehezebben teljesithetoek, de ezt sem lehet altalanossagban kijelenteni. Abban az intezmenyben (GFE) azt lehet mondani, elegge hallgatobaratok. Szukseguk van a hallgatokra, ez sok mindenben megmutatkozik. A gyakorlatokra az iskola mellett talalhato korhazban kerul sor. Ismerek par embert aki ott vegzett. Aki nem adja fel, az tudja teljesiteni a kovetelmenyeket negy even at.
2023. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3

Erre, mint ex szakos hallgató rá is cáfolnék, családias hangulat meg jófej, kedves oktatók, nem tartom teljesen kizártnak, de ismerve a magyar felsőoktatást, meglepő.


10/8 hallgató pont emiatt utálja/utálta meg a szakot.


A 4 éves teljesítés nem lehetetlen persze, de a kitartás önmagában csak elenyésző szerepet játszik.



A tantárgyak között vannak nehezebbek, ez tény, bár akik engem tanítottak orvosok, nem a szakma csúcsai voltak, matadjunk ennyiben.

A teljesíthetőség meg olyan, hogy néha elég 2 mondat és "jólvan, 4-es", máskor elmesélheti az ember az összes szakirodalmat és "ez ide kevés kolléga", mindkettőt tapasztaltam, és láttam másoknál is.

Bp-Pécs-Kaposvár viszonylatban ez a jellemző, nappali és levelező tagozaton egyaránt.

2023. jan. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 Harmadik vagyok. Jo, hogy irtad ezeket. Te a Dunantulrol szereztel tapasztalatokat, en viszont Gyulan lattam, hogy mi van. Igaz, hogy nem apolo szakoskent. Sajnos igen, az orvosok, akik tanitjak a hallgatokat, nem mindig olyanok, amilyeneknek lenniuk kellene. De az a szomoru helyzet, hogy sok esetben ők azok, akik elvállalják az oktatást az orvosi munkájuk mellett. A GFE sajnos nem válogathat olyan konnyeden. Nincs abban a helyzetben. Az oktato orvosokrol meg annyit, hogy egy reszuk tisztaban van azzal, hogy apolokat tanit, a masik reszukre meg ugy kell a TO-nak raszolni, hogy ez nem orvosi egyetem. Igen, van ilyen, hogy ket mondatra megy a jo jegy, maskor meg hosszas harc utan vereseg. De ilyen mindenhol elofordul, az elet nem fair alapon. Azt tudom mondani valtozatlanul, hogy a gyulai egyetemet kifejezetten hallgatobaratnak ismertem meg. Ha valaki, akkor en nagyon nem szerettem azt az egyetemet, tehat lehetnek negativan elfogult vele. De nem akarok az lenni. Mert ezt nem tudom vitatni, hogy egy segito tarsasagrol van szo, nem egy gancsoskodo bandarol. Maga a szak viszont nem a legkonnyebb, az biztos. Jo bioszos alapokkal erdemes belevagni.
2023. jan. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!