Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök végzettséggel...

Villamosmérnök végzettséggel jogilag milyen munkaköröket lehet betölteni?

Figyelt kérdés
Milyen feor számok tartalmaznak hozzá vagy hol van az leírva mire lehet alkalmazni?

2023. jan. 15. 16:21
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát... inkább menj el árokásó segédmunkásnak egy kivitelező céghez, ha egy egyetem után ez így kérdésként merül fel.
2023. jan. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Okosnak hiszed magad pedig láttam villamosmérnököket villanyszerelőnek tanulni, mert nem végezhették azt a tevékenységet. Azért kérdezem. Minden vállalkozás regisztrálásakor a megfelelő feor számmal rendelkezni kell, forraszthat egyáltalán egy villamosmérnök?
2023. jan. 15. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy építészmérnök sem burkolhat vagy falazhat, szóval ebben van valami.
2023. jan. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha villanyszerelő szeretne lenni, ahhoz mindenképpen szükséges a szakmai papír, mert villamosmérnökin nem tanulunk villanyszerelést.

De pl. BOSCH-nál simán forrasztanak a mérnökök is. Már rég nem olyan világ van, hogy a mérnök csak elméleti munkát végez.


Az a lényeg, hogy ha maga a munka önmagában a forrasztás/villanyszerelés, azt csak szakképzett ember végezheti. A mérnök nem forraszthat a gyártósoron, de K+F munkában simán végezheti (hiszen ott nem végtermékről van szó)


Villanyt is otthon simán szerelhet saját felelősségre, de vállalkozás keretein belül nem, mert ahhoz papír kell. Én is áthúztam a lakást úgy ahogy akartam, mert értek hozzá, csak papírom nincs róla. Szóval csinálhatom, csak nem vállalkozásban.

2023. jan. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" pedig láttam villamosmérnököket villanyszerelőnek tanulni, mert nem végezhették azt a tevékenységett"

Így van, de a képesítéshez kötött tevékenységek rendeletben nem az van, hogy villamosmérnök mi nem lehet, mert az egy végtelen nagy halmaz lenne, hanem az, hogy egyes tevékenységekhez milyen képzettség kell. Tehát olyan gyűjtés sincs, hogy egyes képzettségekkel mit lehet végezni.


"Azért kérdezem. Minden vállalkozás regisztrálásakor a megfelelő feor számmal rendelkezni kell, forraszthat egyáltalán egy villamosmérnök?"

Na, ez egy konkrét kérdés. A rendeletben nincsenek megfelelő találatok a forraszt, elektronika keresőszavakra, az elektronikai technikusnál se. Ha jól kerestem, akkor nem kell hozzá szakképzettség. De persze kérdés a kérdésben, hogy vállalkozásban vagy munkaviszonyban? Munakviszonyban háziasszonyok forrasztanak...


"Okosnak hiszed magad"

Miért kéne ezekhez okosnak hinni magamat? Ezek átlagos értelmi képességgel megfogalmazható kérdések, és neten kereshető válaszok. Hát ezért írtam azt, hogy aki erre nem képes...

2023. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!