Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék azon a helyzeten...

Hogyan tudnék azon a helyzeten javítani, amikor a tanárok az iskolában egy nap több tárgyból is számon kérnek, és így nem jut elég idő az egyes dolgozatfelkészülésére?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztaltam azt, hogy valamiért elég sok számonkérés egy napra szokott tolódni a héten. Például matek, történelem témazáró. Hogyan tudnék a helyzeten javítani, hogy sikeresebben felkészüljek a dolgozatra? Elég sokat dolgozok iskola mellett (finanszírozom a magántanárt akit találtam - egész tanévben), és így kell a plusz bevétel. De valamiért mindig azt érzem, hogy nem térül meg a befektetett munka az érdemjegyeken. Olyan esetben mit lehet tenni, ha csalnak a többiek (osztály 95%-a számonkéréseknél), és csalással jobb eredményt érnek el, mint én a becsületes, tisztességes munkámmal? Nem túl jól érint a helyzet, amikor jobb osztályzatot kapnak egyes dolgozatokra puskázással, mint amit én tisztességes munkával tanulok meg a magántanáromnál, amit én finanszírozok? Lehet, hogy picit hosszú lett a szöveg..
2023. jan. 16. 22:10
 1/3 A kérdező kommentje:
Egyébként 17 vagyok
2023. jan. 16. 22:11
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt folyamatos készülés segít. Jó, ha már aznap röviden áttekinted, miről volt szó.

Viszont mi értelme a magántanárnak, ha aztán meg éppen a munka miatt nem jut idő tanulni?

2023. jan. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Sokszor tapasztaltam azt, hogy valamiért elég sok számonkérés egy napra szokott tolódni a héten. "

Régen az osztály szólt ilyenkor, hogy "akkor lesz XY-ból is dolgozat", ilyenkor a tanár általában más időpontot adott meg.


"Olyan esetben mit lehet tenni, ha csalnak a többiek (osztály 95%-a számonkéréseknél), és csalással jobb eredményt érnek el, mint én a becsületes, tisztességes munkámmal?"

Üdv az életben :D

2023. jan. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!