Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Játékfejlesztés: BME vagy ÓE?

Gerzulal kérdése:

Játékfejlesztés: BME vagy ÓE?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Végzős diák vagyok, idén mennék egyetemre. Mindenképpen a mérnökinformatika szak lenne az irányom, azon belül 3D modellezés és videojáték-fejlesztés. A BME és az Óbudai egyetem szakjait néztem főként, viszont hallottam, hogy kicsit különböző az oktatás módja. Az internet szerint a BME-n "elméletiesebb", az ÓE-n gyakorlatiasabb oktatás folyik. A tanulással nem hiszem hogy problémáim lesznek, nem az egyetem nehézsége lenne a döntő, hanem hogy ilyen érdekeltséggel melyiken tudnék jobban érvényesülni. Eddigi kutatásom alapján a BME tűnik szimpatikusabbnak. A két egyetem valamelyikén tanulóktól kérdezném: melyiken juthatna előrébb egy játékfejlesztő?

2023. jan. 17. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha játékfejlesztő szeretnél lenni, én a helyedben nem biztos, hogy mérnökinfóra mennék. Én az ELTE-re járok proginfóra, és nálunk sokkal hangúlyosabbak a különböző programozási nyelvek, technikák (van olyan tárgyunk, ahol játékot kell lefejlesztenünk Java-ban).

A mérnökinfó során tanulsz fizikát, mérnöki tárgyakat, jobban előtérben van a hardver. Nálunk sokkal inkább szoftverközeli az oktatás, habár nagyon elméleti.

Van három szakirányunk (szoftvertervező, modellező, szoftverfejlesztő). Én szoftverfejlesztőre járok, most fogok majd végezni, és nagyon tudom ajánlani. Van saját weboldalam, több játékom (különböző technológiákkal: C++, Java, Python, Javascript), különböző szoftvereket tudok már írni magamtól is úgy, hogy verziókövető rendszert használok, betartom az alapvető programozási protokollokat, clean code-t írok.

2023. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

BME-n úgy tudom erősebb a

Számítógépes Grafika tárgy ahol elég jó 3D-s cuccokat lehet összepakolni, viszont az OE-n elég magas szinten oktatják a C#-ot (4 félév) ami után könnyedén kitanulod a Unity-t.

2023. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#1: Az ELTE-vel annyi a problémám, hogy oda nem biztos hogy elég pontom lesz. A BME és az Óbudai biztos pont. Viszont a BME-s mérnökinformatikus is specializálódhat szoftverfejlesztésre, mesterképzésen pedig külön vizuálinformatika elérhető. Nem tudom, ezek mennyire érnek fel az ELTE C specializációjához.
2023. jan. 17. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!