Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Technikum után szakmaváltás?

Technikum után szakmaváltás?

Figyelt kérdés

A jelenlegi tanév végén lesz vizsgám, amely ha sikerül, akkor sikerül befejeznem a 2 éves, érettségire épülő rendszerüzemeltető technikumot. És egyre inkább gondolkodom, hogy másik pályán kezdek el tanulni. Ennek az az oka, hogy ez alatt a 6 év teljesen kizsigerelődtem. Ugyanis ha el is adom a lelkem, sem értettem meg a tananyagot, ami igencsak rossz jegyeket eredményezett, így nem sok örömöt okozott ez az informatika. Pedig a tanáraim engem neveztek az osztály legszorgalmasabb diákjának. Szinte nem volt olyan számonkérés, amire 3 óránál kevesebbet tanultam volna. Ennek ellenére 3-asnál jobb jegyet nem sokszor értem el a szakmai tantárgyakból. Ettől sokszor annyira ideges lettem, hogy ki tudtam volna futni a világból. Már az érettségi előtti években is felmerült, hogy váltok. Az, hogy ez nem történt meg, annak több oka is van.:

1. Volt bennem egy kis elköteleződés, hogy ezt végigcsinálom.

2. Tanáraim, és szüleim mindig azzal nyugtattak, hogy később minden jobb lesz. De ez nem történt meg.

3. A tanulási zavarok miatt kapott SNI státusz, és a színtévesztésem miatt nem tudtam, hogy mihez kezdjek. És jelenleg most is ez a helyzet.


Ami még aggaszt az az, hogy lehetséges, hogy kifutok a 25 éves korhatárból, amíg még ingyenesen lehet tanulni. Teljesen tanácstalan vagyok, hogy hova, merre, milyen szakra kéne menjek. Pedig gyorsan el kéne döntenem. Kezdek belebolondulni ebbe az egészbe. Kérek mindenkit, hogy normális, kulturált válaszokat írjon.


21/F



2023. jan. 17. 21:02
 1/2 anonim válasza:
Mi az amit még szeretsz? Milyen tárgyakat tanulnál szívesen (jogi, matekos, humán, művészeti)?
2023. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pécsen van olyan pályaválasztási tanácsadó, aki ilyen korban is tud segíteni?
febr. 18. 12:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!