Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol találom az IKK oldalán...

Hol találom az IKK oldalán (skillscom.ikk.hu) hogy mikor kezdődnek és meddig lehet jelentkezni a szakképzésekre?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy rá jöttem nem való nekem ez a hosszadalmas tanulás viszont kis korom óta szeretek főzni a szüleim erőltették rám a gimnaziumot amit mondjuk nem bántam meg jó társaságba kerültem és megtanultam értékelni az életet ám úgy döntöttem hogy nem készülök tovább iskolába viszont kitaláltam azt hogy ha már annyira szeretem a főzést nyaranként konyhán is dolgoztam húgy Budapesten végeznek szakács kurzust, tanfolyamot az edukáción találtam is erre szakképzések pl az IKK képzései ám nem találom sehol se hogy hol lehet jelentkezni és mikortól vannak a képzések már szeptemberben kezdeném a barátaimmal költöznénk fel Pestre egy albérletbe ők tanulnak én dolgoznák mellete a képzést csinálnám és addig együtt laknánk szóval segítségét szeretnék kérni hogy esetleg valaki csinált e már ilyen képzést mik a tapasztalatok illetve hol tudnám megtalálni a jelentkezési határidőket a szakképzések is a felvin vannak? Vagy csak még nem tették közzé őket mivel 19 éves vagyok nekem gondolom már felnőtt képzésre kel jelentkeznem igaz?

2023. jan. 25. 19:29
 1/1 anonim ***** válasza:

19 évesen még mehetsz nappalira, de választhatod a felnőttképzést is. A felvételi rendszeren keresztül már necces ( [link] ), de a szakképzésbe nem nagyon van túljelentkezés, simán felvesznek a felvételi rendszeren kívül is, hívd fel a sulit telefonon, érdeklődj.

A felnőttképzés nincs a tanév rendjéhez kötve, bármikor indítható, viszont ott is csak három vizsgaidőszak van (október, február, május), azokhoz szoktak igazodni, hogy ne sokkal a vége után legyen a vizsga. Felnőttképzésbe akkor mehetsz, ha van befejezett 10. osztályod, így akár egy év alatt is végezhetsz.

2023. jan. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!