Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pécsen milyen a Fizika képzés?...

Pécsen milyen a Fizika képzés? Ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a sulira, milyenek a lehetőségek az elvégzés után, milyenek a kutatások, meg még ilyenek, igazából minden érdekelne? Sajnos tavaly nem indult a képzés itt a PTE-n, de lehet, hogy ezt jelölöm meg elsőnek, mennyi az esély rá, hogy lehet nem indul el megint? Van B-terv! Kimondottan itt nincs olyan kutatási téma ami kimondottan az Űrrel foglalkozik, de az MTA-val vannak közös kutatások és így ezen keresztül mondjuk lehetne a PTE képzéssel abba az irányba is menni?

2023. jan. 26. 21:20
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
6 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Fizikából gyere BME, ELTE-re, abból is a BME erősebb. A vidéki fizikaoktatás körülbelül ki van halva.
2023. jan. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vodafonelive ***** válasza:
89%
Szerintem a kérdező még nézze meg milyen szakirányok vannak, tudom nincsen a kérdésben benne de elvileg pl. Szegeden van egyedül optika és lézerfizika szakirány az országban ha esetleg az érdekelné. [link]
2023. jan. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat!! Nézegetem!!
2023. jan. 27. 08:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#2-es BME-n az alkalmazott fizika specializáción belül van optika és lézerfizika, és MSc-n pedig Optika és fotonika az egyik specializáció neve.
2023. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Ah, én csak a pécsi tag miatt néztem be, bár nem a TTK-n végeztem, hanem a műszakin, csak hallottam a fizikáról. Szerintem legkönnyebb ha megnézi és átnézi mik hogyan vannak és érdemesebb esetleg az alapján választani mit talál érdekesnek, hol van több lehetőség, milyen a mintatanterv, milyenek a tárgyleírások stb.
2023. jan. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!