Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik a kollégiumi...

Hogy működik a kollégiumi jelentkezésnél a pontszámítás a nem elsősöknél?

Figyelt kérdés

A Debreceni Egyetemről van szó. Láttam a bekerülési ponthatáros táblázatokat, azt tudom, hogy elsősöknél csak szociális pontok vannak, de mindenki másnál szociális és tanulmányi pontok vannak. De ezeket hogyan számolják? Mi hány pont, vagy ez hogy van? Főképp a tanulmányi érdekelne.

Illetve a szociális és a tanulmányi pontok minimumát is el kell érni, hogy xy koliba bekerüljnön az ember, vagy csak az egyikét? Ez hogy működik?


2023. jan. 29. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Térítési és juttatási szabályzatban megtalálod. A jövedelemért járó pontokat nem fogod tudni magadtól kiszámolni, ugyanis függ a többi pályázó egy főre jutó jövedelmétől. A többit ki tudod számolni.

Minimumpont nincs. Mindegyik kolinál meghatározzák, hogy hány tanulmányis és hány szociális alapon jutó férőhely van, a ponthatár pedig a legutolsó felvett hallgató pontja.

2023. jan. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A minimum pont alatt én is az utolsó felvett hallgató pontjára gondoltam.

Tehát ha jól értelmezem, akkor elég, hogy ha csak az egyik "stimmel" ugye?

2023. jan. 31. 13:36
 3/3 anonim ***** válasza:
igen
2023. jan. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!