Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus-vendéglátás alapszak...

Turizmus-vendéglátás alapszak mellé milyen mesterképzést érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés

Milyen mesterszakkal lehetne értékesebbé tenni ezt az alapszakot?

Marketing msc? Vezetés szervezés? Mindet ötletet megköszönök.



2023. jan. 30. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a pénzügy msc a legértékesebb, amit erre rátehetsz. A számvitel msc nem tudom milyen, de feltételezem, hogy az is jó. Ugyancsak jó egy “jobb” MBA, ha más nincs, akkor egy BME MBA például.


A nemzetközi gazdálkodás szak is jó, logisztika szakirányon, vagy valami logisztika mesterszak, ha találsz ilyet.


A marketing mesterszak is jó szerintem, igen, ha érdekel a marketing. De nem tudom, mennyit adna hozzá az alapszakodhoz. Azért ott is volt valami marketing, nem?

2023. jan. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ötleteket!

A számvitel msc nekem túl erős lenne, azon pár tárgy egyike volt, ami picit nehezebben ment, plusz nem is érdekel annyira.

A pénzügy jó lehet. :)

Érdekel a marketing, talán még ez érdekel a legjobban, azért is ezt említettem elsőként. Igen, volt 2-3 marketing tárgyam, viszont gondolom az inkább csak egy ízelítő volt az egészből, és bőven lenne még mit tanulni belőle. Viszont tartok tőle, hogy esetleg az is egy kevésbé érdekes diploma lenne.

2023. jan. 30. 00:29
 3/5 A kérdező kommentje:
az is egy kevésbé *értékes
2023. jan. 30. 00:30
 4/5 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy pénzügyet is tanultam (2-3 tárgy), számvitelből is 2 félévnyi tárgy volt, tehát ilyen szempontból mindegyiket tanultam már.
2023. jan. 30. 00:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Közgazdász szakkal szokták párosítani.
2023. jan. 30. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!