Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van egyáltalán BÁRMI értelme...

Van egyáltalán BÁRMI értelme egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Szó szerint bármilyen szakra keresek itt rá mindegyik le van szólva és azt mondják felesleges elvégezni, nem lehet vele elhelyezkedni és túl nagy a verseny a munkákért. Ha ennyire nem megyek semmire egy diplomával minek menjek egyetemre? A család szerint nagyon fontos és ez kell hogy ne éhbérért dolgozz de szerintem elég sok diplomás dolgozik ugyanúgy éhbérért.

Először közösségszervezésre gondoltam, aztán lovassport szervezésre, mert főleg az ilyen szervezkedős dolgok érdekelnek. Aztán kereskedelemre gondoltam de arról is azt olvastam hogy nehéz vele munkát szerezni. Az informatika kicsit sem érdekel, gazdasági szakra meg csak úgy tudnék menni, hogy előtte egy FOSZK képzésre és onnan tovább, mert emelt biosz és kémia érettségim van amivel nem sokra megyek. Valakinek ötlet hogy mégis mit kezdjek az életemmel?

21/L


2023. jan. 31. 09:42
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Emelt biosz és kémia érettségivel miért nem valamilyen természettudományos vagy egészségügyi szakra mész...?
2023. jan. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért mert kiderült hogy kicsit se érdekel
2023. jan. 31. 10:05
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Büfé szaknak valóban nincs sok értelme
2023. jan. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Lehet ám saját vállalkozást is indítani. Én azt mondom hogy ne add fel az álamid, legyél az aki vagy, tanuld amit szeretsz, aztán majd lesz valahogy.
2023. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az általad említett szakok tényleg nem adnak nagy pluszt. Ha a természettudomány nem érdekel, de a gazdaság igen, csinálj emelt érettségit olyasmiből, amit elfogadnak GTK-n és kezdj ilyen szakot.
2023. jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazság szerint nem érdekel a gazdaság, csak kétségbe vagyok esve hogy nem lesz soha munkám. Az álltatok érdekelnek
2023. jan. 31. 10:40
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Akkor menj agrár irányba
2023. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Azoknak a szakoknak én sem látom értelmét, de itt a gyakorin mindenki sír/lenézi a másikat, nem kell foglalkozni vele.


Csináld azt amit szeretnél, ha később rájössz, hogy mégsem azt akarod, akkor kezd újra.

2023. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Igen van értelme. A tudâs hatalom.
2023. jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!