Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mostanában szoktam gondolkozni...

Mostanában szoktam gondolkozni az ilyen ápoló vagy felügyelő jellegű szakmákról, ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, gimis, és sokat járnak a fejemben ezek a témák, sőt még a kisgyerekekkel való foglalkozás is. Egy pár hónapja eldöntöttem, hogy óvónő szeretnék lenni, de azt mondják nagyon kegyetlen, neveletlen gyerekek is vannak, akik csak hisztiznek, szóval ez elrettentett a gondolattól. Viszont nem tudom miért lehet az, hogy ilyen korán érdekel a szülés lezajlása, talán szülésznő vagy nővér lesz belőlem, csak még nem alakult ki? Szerintetek jó ötlet óvónőnek/szülésznőnek lenni? (én alapból elég türelmes típus vagyok, bár tudom, hogy sokszor elfogy a maradék türelem a gyerekek mellett) 😅

16, L


2023. jan. 31. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Óvónőként nagyon alacsony fizetésre számíthatsz (garantált bérminimum kb), maximum magánóvodában lehet pár tízezerrel magasabb.

A szülésznők sem keresnek kiemelkedően, viszont ott vedd figyelembe, hogy kórházban 12 órás műszak is lehet, illetve a szülés nem csak a szép babákról szól. Neked kellene takarítani a hányást, székletet, vért, ami a szüléssel jár. Ettől még, ha ez vonz, akkor természetesen szép hivatás, napjában több új életet segíthetsz világra.

2023. jan. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én akkor már inkább sima ápolónak tnulnék + német nyelvet erősen és irány külföld !!
2023. jan. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2, igen ez jó ötlet lenne. Tanulok is németet az angol mellett, és az a fura, hogy németből 5-ös vagyok (azaz 4.80), angolból meg 3-as, de fogalmam sincs ez hogy van, mikor általánosban szín 5-ös voltam angolból, és féltem a némettől, de a tanár miatt megszerettem. :))
2023. jan. 31. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha bírja agyomrod csak akkor válaszd az egészségügyet, mint pl szülésznő, ápoló előttem is leírt okból kifolyólag és mert egyik szakma se olyan idilli ahogy elképzelik sokan, a munka nagy-nagyrésze egyáltalán nem a hivatás szép oldalát érezteti veled és mutatja meg. Sok stresszel jár, és nics semmi társadalmi megbecsülése.
2023. febr. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem édesanyám ápoló. Az egyik legnehezebb szakma szerintem, nagyon sokan kiegnek/otthagyjak.

1.bunkó betegek

2.bunkó orvosok

3.lofax

Fizetésért dolgoznak

4.rohadt sok meló,fizetetlen tulorak, és nincs utánpótlás.


Az becsülendő, ha pl apolo akarsz lenni, de semmiképpen se Magyarországon.Az angolra és a németre fekudj ra és irány külföld.

2023. febr. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!