Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnöknek vagy vegyészmérnö...

Biomérnöknek vagy vegyészmérnöknek érdemes manapság tanulni?

Figyelt kérdés

Van bármi féle jelentős különbség a vegyészmérnök és biomérnök között?


Melyiket érdemes választani a kettő közül?



2023. jan. 31. 22:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Elhelyezkedési, karrier lehetőségek jók? Ez még lemaradt.
2023. jan. 31. 22:54
 2/8 anonim ***** válasza:
1%
Festő-mázolónak leginkább.
2023. jan. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
6%
Büfé szak. Elhelyezkedni a McDonald’s, Burger King ,kfcben lehet vele.
2023. febr. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
4%
Egy jó szakma is többet ér
2023. febr. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Vegyészmérnöki jobb szerintem a kettő közül, én vegyésznek tanulok.

Vegyészmérnökként biztosan lesz munkád, biomérnökként kevesebb a lehetőség. Persze egy mesterképzés is kell azért, ne álj meg BSc-nél.

Nézd meg a mintaterveket az adott egyetemen, na az a különbség

Milyen retardált kommenteket kaptál egyébként, pont értelmes szakoknál élik ki magukat nem is értem :D

2023. febr. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! 🙂
2023. febr. 1. 07:49
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Az elhelyezkedési lehetőségek egyik szak esetében sem túl jók, de nem is lehetetlenek. Míg szinte minden utcasarkon van egy cég, amelyik gépészmérnököt keres, addig a friss vegyészmérnök vagy biomérnök diplomával nem nagyon válogathatsz a munkalehetőségek között, el kell fogadnod azt, ahova felvesznek. Ha budapesti vagy, ez nem gond, ha viszont vidéki, akkor sajnos számíthatsz arra, hogy végzés után nem találsz rögtön a lakhelyedhez közeli állást.
2023. febr. 1. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Mindegyik jó, de célszerű utána MSc-t is csinálni. Én biomérnök BSc-t csináltam, most MSc-n tanulok.
2023. febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!