Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológus szerettem volna...

Pszichológus szerettem volna lenni anno, de családi okok miatt fel kellett adnom az álmomat. Szerintetek 37 évesen van értelme még elvégezni (megpróbálni)?

Figyelt kérdés

Más irányba vitt az élet mivel ezt abba kellett hagynom. Van munkám, bár teljesen más területen diplomáztam végül és más területen dolgozom.

Viszont nagyon szeretem a témát és mások szerint nagyon jó érzékem is lenne hozzá. Viszont nem tudom van-e értelme belevágni újra ennyi idősen.

Mit gondoltok? Esetleg tapasztalat? Vagy aki ebben dolgozik?

Köszönöm válaszataitokat.



2023. febr. 2. 13:19
 1/3 anonim válasza:
100%

Kezdjük a triviális megfontolásokkal.


Ha elkezded az egyetemi szakot néhány éven belül komoly szakmai tudásra teszel szert, ami elégedettséggel fog eltölteni. Ha másért nem, akkor a tudásért érdemes belevágni.


Igazából az a kérdés mennyire lennél elégedett egy olyan élettel, ahol ezzel tudsz foglalkozni és ez mennyit jelent számodra, mivel komoly akadályokkal kell megküzdened.


Munka mellett kell tanulnod és a pszichológia is komoly szakmai kihívásokat tartogat, mindezt képesnek kell lenned anyagilag is finanszíroznod


És hogy valami kézzelfoghatóbb választ is adjak, igenis érdemes 37 évesen is pályát módosítani. Én is 30 felett tettem ezt meg, mivel egyre jobban hatalmába kerített a mindennapis frusztráció és ingerültség, mert olyasmit csináltam, ami nem érdekelt és amiben nem is voltam jó.


Kérdés tehát, hogy minden nehézség ellenére képesnek érzed-e magad elvégezni és hogy hajlandó vagy e a szabadidődből erre szánni és jelent e neked annyit ez az egész, hogy elvégezd? Igen?

Akkor mindenképpen vágj bele.

2023. febr. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi válaszodat!

A munkámban sikeres vagyok, jó munkahelyen dolgozom, nagy sikereket elérve.

Viszont ezt csinálom nagyon-nagyon régen és néha azt érzem kevésbé vagyok motivált ebben a darálóban, amivel a munkám jár. A sikerek és annak pozitív következményeik ellenére.

A munka mellett jelenleg is "dolgozom", a sportban. Edzőként tevékenykedem és abban sem vagyok sikertelen, imádom csinálni. Viszont ugyanekkora "szerelem" a pszichológia. A sport irányába nem merném feladni a jelenlegi állásomat, mivel a sport közege tudod, hogy mennyire ingoványos és kiszámíthatatlan. Ott is lenne lehetőségem további iskolákat, licence-eket elvégezni, de akkor már lehet, hogy olyanba tenném az energiát, ami ha váltanék akkor egy biztosabb miliőben tud történni. Rengetegen "pusholnak" a pszichológia irányába. (nem beszélem túl, hogy miért :D ...így is sokat írtam:) )

2023. febr. 2. 14:14
 3/3 anonim ***** válasza:
10%
Persze, hogy van. Várkonyi Andi idősebb volt, mint te, amikor elkezdte, aztán látod, azóta összeszedte Lölöt!
2023. febr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!