Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi képzések magas...

Egyetemi képzések magas várható munkaerőpiaci értékkel?

Figyelt kérdés

Két kérdést tudom, nem szokás egyben feltenni, de


1. Van valahol egy lista, hogy adott diplomával mekkora a medián fizetés?


2. Milyen szakokat ajánlanál figyelmembe, ha

-érettségi tantárgyaim az alábbiak: emelt matek, emelt angol, közép fizika, közép magyar, közép töri; pluszpontjaim az emelt érettségiken felül csak nyelvvizsgákból lesznek

-matek tanulását egyetemen sem szeretném elengedni

-informatikával nincs nagy bajom, de alapvetően nem kifejezetten érdekel

-szempont a magas várható fizetés

-német nyelvterületen is relatív értékes diploma?


Amik eddig felmerültek, mint opciók:

-Corvinus Gazdaság- és Pénzügymatematikai elemzés

-ELTE matematika



2023. febr. 5. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Ez a két kinézett szak nagyon jól hangzik. Viszont tudd, hogy egyikhez sem lesz elég a "matek tanulását egyetemen sem szeretném elengedni".


Vedd úgy, hogy az igazi matematikát az egyetemen kezded tanulni! Persze nem ismerlek, lehet ez oltárira tetszeni fog neked. Viszont sok embert láttam már, aki elszörnyedt amikor meglátta, hogy a matematika valójában nem is az, amire gondolt.

2023. febr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva:

Bármelyik szakkal lehet jól és szarul is keresni. Ne a pénz miatt válassz szakot, mert nagyon meg fogod szívni.

2023. febr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a matekkal és a fizikával nincsen bajod akkor gépészmérnök. Német nyelvterületen meg kb mindenhol értékes a gépészmérnöki diploma.
2023. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

Mindkét szak nagyon jó. Én matekon vagyok, szeretem és a cégeket is érdeklem eléggé.


Ezekkel nem igazán lőhetsz mellé. Jobbak, mint a legtöbb mérnöki, bár azért azok is nagyon jók. Itt már gondolkozhatsz azon, mi érdekel ezen belül, mert itt kb minden jól fizet. (Matek-fizika-infó-gazdaság területen)


Medián bérek nem nyilvánosak, ilyen szűréssel meg pláne. Néhányan válaszolnak, de nem feltétlenül reprezentatív a minta.

2023. febr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Mérnökin is lesz bőven matek
2023. febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!