Mit lenne érdemes?

Figyelt kérdés
Jelenleg utolsó éves vagyok Középiskolában,de nem tudom hova tovább,sokszor dillemázok mi az amit érdemes lenne. Szerintetek mit lehetne 18 évesen tanulni ami nem nehéz,és jól kereshető? Igazából dolgozni szeretnék már menni,de a szüleim arra biztatnak hogy tanuljak még. De nem tudom mi tévő legyek,nehéz döntés előtt állok. Lány vagyok egyébként. Valaki tudna esetleg valami tippet adni? Köszönöm.
2023. febr. 6. 17:06
 1/2 anonim válasza:

Dolgoztál előtte diákmunkásként? Én pl. kihasználtam a nyarakat és mindenféle helyen dolgoztam, pont a tapasztalatszerzésért. Ezt egyébként akár most is lehet, csak kicsit nehezebb.

Az, hogy mit tanulj, arra mi nem tudhatjuk a választ annyiból, hogy 18 éves lány vagy. Mi érdekel? Mi ment jól? Van erősséged? Hobbid? Ha van, próbálj meg elmozdulni abba az irányba, és ha nem jön be, próbálkozhatsz másfele. Fiatal vagy, kísérletezgess.

Szerintem nincs olyan varázsszakma amit kitanul hip-hop egyszerűen az ember, és könnyen halálra keresi magát, ha lenne, akkor mindenki odamenne.

Hogy mit tanulj, jórészt inkább beállítottság kérdése, de magadat te ismered a legjobban. Vagy inkább elköteleznéd magad ilyen fiatalon egy olyan helyen, amit nem is feltétlen szeretsz, csak, hogy jól keress? Ezt is lehet, rajtad áll. Mire vágysz igazán?

2023. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Leginkább humán beállítottságú vagyok amit eltudnék képzelni az irodai munka,de sajnos ahoz legtöbb esetben egyetem kell és sajnos a tanulmányi átlagom nem felel meg hogy egyetemre menjek. De lényegében azt szeretném mert a végén mindig ennél találok kiútat,el is tudnám képzelni magamnak. Igen voltam,gyárban,illetve boltban,így megtudtam hogy se bolt se gyár nem az én világom,egyéb okok miatt. Szépészetben tanultam de nagyon megutáltam és azt nem szeretném tovább hiába keres sokat egyszerűen utálom a szakot így nem érdemes folytatni. Szóval csak az irodai ami érdekelne máshol nem nagyon tudnám elképzelni magam.
2023. febr. 6. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!