A teológusok papok?

Figyelt kérdés
PTF-en erősen gondolkodok, hogy bele kezdjek-e a képzésbe, de hát papp nem szeretnék lenni 😄 az ilyen dolgok távol állnak tőlem. Mármint nem a hit tanulása ha nem az, hogy templomba járás, temetés-keresztelés ect. Én a gyermekvédelemmel neveléssel szeretnék foglalkozni egyetemen kevés a pontom ilyen jellegű képzésre. Tartós beteg vagyok nekem 100%-ban online lenne a munkarend még a záróvizsgám is online lenne. Szerintetek így érdemes bele kezdeni? Milyen munkaköröket lehet betölteni teológus szakképzettségel az egyházon kívül? UI: pénzügyi-számviteli ügyintéző leszek idén májusban és van ecdl vizsgám is.
2023. febr. 9. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes. A teológus elméleti kérdésekkel foglalkozik, tanít is egyetemen esetleg.
2023. febr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Én teológus kutatóprofesszor vagyok de addig nem voltam pap ameddig meghívást nem kaptam Istentől az ige hirdetésére, de nem holmi vidéki pap lettem hanem egyből főesperes és püspök
2023. febr. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2. Te már minden voltál, de annyi eszed sincs, hogy jól hazudja. Tűnj már el a gyakoriról. Annyira tahó és unalmas vagy.
2023. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én teológus vagyok PhD-vel (és pap is egyébként), de mesterséges intelligencia programozóként dolgozom. A teológiával nehéz valamit kezdeni, ha nem akarsz pap lenni. Ha nagyon-nagyon okos vagy, bejuthatsz valamilyen egyházi vagy állami egyetemre és ott taníthatsz. Lehetsz hittantanár. Dolgozhatsz segítő intézményben. Meg nyilván mindenhol, ahol csak egy általános diplomát várnak.
2023. febr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%
teologián végeztem egyébként én is tartottam misét és pap is vagyok azóta bíboros és próféta de alkotmánybíróságon helyezkedtem el és európai parlamenti képviselö lettem
2023. febr. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!