Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek az igazságüg...

Mi a véleményetek az igazságügyi igazgatás szakról?

Figyelt kérdés
2023. febr. 10. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Semmi értelme, büfészak.
2023. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Valóban nem egy túl piacképes szak. Akkor már érdemesebb egy jogász szakot elvégezni. Kicsit tovább tart, és természetesen nehezebb, de fényévekkel több és jobb lehetőséged lesz vele.
2023. febr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elsőre mondjuk ne hallgass, mindenhova ezt írja, hogy büfészak, csak egy troll, mindenhez hozzákommentel valami baromságot, pontjaiból láthatod, hogy senki nem veszi komolyan.


Meg itt mindenre azt mondják, hogy nem piacképes, már multkor valaki gépészmérnökire ecsetelte, hogy egy sz.r szak, és semmit nem ér. Lassan csak villamosmérnök meg mérnökinformatikus, ezekre nem mondták mégy hogy büfészak.


Egyébként egyes egyetemeken, ha elvégzed ezt, mert még nem vagy biztos benne, hogy jogra mennél, vagy nincs pénzed fizetősre stb, utána 3,5-4 év még, hogy jogász legyél, mert sok egyébként jogon nehéz tárgyat elfogadnak, és már nem kell később szenvedni velük.

2023. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehetne jó szak, nem is könnyű annyira mint sokan hiszik, de maga az egyetem nevetség tárgya…


Könnyű vele elhelyezkedni közszférában, de ott a továbblépés főleg a kapcsolatokon múlik és sajnos versenyszférában nem sokat ér egy ilyen diploma…


Hármasnak amúgy igaza van, de ha ezt megcsinálod akkor 7 évet jártál egyetemre és nem tartasz majd előrébb mintha simán elvégeznéd egyből a jogot 5 év alatt.

2023. febr. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Könnyű vele elhelyezkedni közszférában,"


Ezt honnan veszed egyébként? Még akár önkormányzati hivatalokban is? Mert egyébként elsősorban bírósági ügyintéző pozíciókra képez ez a szak, csak elvileg nagyon nehéz bejutni ezekre.


"ha ezt megcsinálod akkor 7 évet jártál egyetemre és nem tartasz majd előrébb mintha simán elvégeznéd egyből a jogot 5 év alatt."


Ez sem feltétlen. Pl. Debrecenben 3 év a jog ezután, es a 7. szemeszterben tudsz menni zv-re. Ráadásul ha ezt megcsinálja, akkor Debrecenben pl. egy félév közig joggal meg közig eljárásokkal ki tudod váltani kreditelismeréssel a 4 félév jogász szakos köziget, így jogon közigazgatási jogot már csak államvizsgára kell tanulnod. Ugyanígy alkotmányjoggal is. Igaz Alkotmányjog 1-et teljesíteni kell utána, viszont a 2-3-at már elismerik. EU jog szintén elismerés, ezt se tanulsz már egyáltalán, csak majd államvizsgára kell megtanulni.

Tulajdonképpen szemeszterenként max 7 tárgyad ha lesz ez után a szak után jogon, se szabadon választható, se kosaras, csak a lényeges tárgyakra kell összpontosítani, és azért valljuk be, lehet így másfél évvel hosszabb a jog, csak ha egyből jogra megy, ott is simán csúszik egy évet, mert ott még nincs rutinja benne, egyszerre sokat kell tanulni, így meg pont a nehezebb tárgyakat teljesíti előtte, és jogon már nem kell ezekkel küszködni, nyugodtabban tud készülni a maradékra.


Pázmányon van 4 éves tanterv, többi egyetemen nem tudom mennyit lehet rövidíteni. Szóval ha valaki nem mer egyből jogra menni, vagy nincs még 250-300 ezer forintja félévente tandíjra, ez a szak jó lehet előtte, utána meg már munka mellett is csinálhatja levelezőn, ha elvégezte ezt.

2023. febr. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Nekem nem első végzettségem lenne ez a képzés már. Van egy HR FOSZK végzettségem, viszont annyira rossz élmény volt az egyetem, hogy nem szeretnék diplomázni ebből.

Elkezdtem egy jogi FOSZK képzést, ami viszont tetszik, sokkal könnyebben tanulom, jobban is érdekel.Ha minden jól megy , akkor júniusban végzek vele.

Szóval ezért szeretnék inkább a jogi irányban letenni egy diplomát is.

Jogon is gondolkoztam, viszont abba még nem szívesen vágnék bele, még!

Olyat is olvastam, hogy az igazságügyi igazgatás szak után , valaki HR mesterszakra ment, az is egy opció lehet.

Egyébként a vannak a szakunkról akik miután végeztek, bíróságon vagy ügyészségen helyezkedtek el, mivel kötelező gyakorlatuk van ezen a területen.

2023. febr. 11. 10:09
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban, én is hallottam, hogy emberi erőforrás tanácsadóra mennek ezzel, ezt nem tjdtam, hogy lehet, viszont valóban talán kreditbeszámítással kijöhet ez a szak. Vagy kriminológia mesterre is mehetsz, mondjuk ezzel korlátozva vannak a lehetőségeid. Közig mesterre is mehetsz.
2023. febr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!