Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi Egyetem diszkalkuliásként?

Jogi Egyetem diszkalkuliásként?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Elolvastam a felvi.hu-n annyit amennyit írtak róla, leginkább tanító és óvodapedagógus, tanár szakokon kizáró ok a diszkalkulia (számolás) illetve értelemszerűen, matematika, mérnök, vagy bármelyik szakon amelyik leginkább matekra épül.


Viszont én 25 éves vagyok, 2017-ben érettségiztem, középiskola 11.-ben lettem felmentve matekból, szakértő véleménnyel alátámasztva. Nem is érettségiztem belőle, választott tantárgyam a testnevelés volt.


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek jogra felvesznek-e így, illetve ha esetleg már nincs meg a szakértői vélemény ilyen régről hogyan tudom alátámasztani utólag?

Az érettségi bizonyítványomban benne van, hogy felmentés miatt nem tettem le az érettségit matekból.


Előre is köszönöm a segítséget.


2023. febr. 13. 00:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Jogtól 1000x jobb és versenyképesebb szak egy alkalmazott matematikus, még diszkalkuliával is sokkal jobban megéri elvégezni.
2023. febr. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem javaslom. Anyám évtizedekig szidta azt a jogásznőt, aki rossz időpontra mondott fel egy kipaterolandó bérlőnek, és ezért még egy évtizedig tudott nekünk kárt okozni.

Márpedig jogászként a dátumokkal, pénzösszegekkel egyéb számításokkal jól kell bánni, emberek további sorsa múlhat rajta.

2023. febr. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megint itt van ez a jó csávó, aki egykor az első féléves római jog beugrót 0%-osra teljesítette, ami patológiás tudatborulást okozott nála (ugye ez megalapozza a felmentést), és minden jogi tárgyú kérdés alá odahányja az ostobaságait. :)
2023. febr. 13. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Nyugodtan jelentezhetsz diszkalkuliával jogra. Az egyetemet is el tudod végezni és utána tudsz olyan szakterületet is választani, amelyben nem lesz szükséged számolásra.
2023. febr. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Egyébként nálunk jogi karon tanárok maguk bevallották páran, hogy nem voltak jók matekból, így jogra mentek.


Egy határidőt még kb. mindenki ki tud számolni, meg egy százalékot, nem ezekkel szokott gond lenni egyébként sem matekból.

2023. febr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Én sem ajánlom. Ha később jól akarsz vele keresni, értened kell a pénzügyekhez, adókhoz, stb
2023. febr. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha nincs matek érettségi. akkor nem tudsz olyan szakra jelentkezni alapból. Ha van a szakon matek akkor biztos fel tudott magad menteni a matekos tárgyakból.


Én akkor se mennék jogra, ha matekommal lenne valami. Az amit le kell gürizni a szakon és utána egyszerűen hányaték.

2023. febr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

Én is diszkalkuliás vagyok és idén végzek jogon, csúszás nélkül, 4 fölötti átlaggal. Semmi hátrányod nem lesz ebből, értelemszerűen nem fogod felvenni a statisztika jellegű kötválokat (nálunk legalábbis a Pázmányon nem kötelező szerencsére).

Hiába okoskodnak egyesek amúgy hogy matek nélkül semmire nem fogsz menni az életben (de), ha nincs hozzá affinitásod és képességed. Abból kell kihozni a legtöbbet amink van, amink nincs, abból semmit nem lehet :)

2023. febr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

"Hiába okoskodnak egyesek amúgy hogy matek nélkül semmire nem fogsz menni az életben (de), ha nincs hozzá affinitásod és képességed."


Fura ilyet olvasni egy egyetemi hallgatótól aki még le sem diplomázott és életében nem töltött be főállású pozíciót tehát kvázi semmit nem ért el. Majd ha lediplomáztál és ülsz munkanélkül több évig mert ezerszeres túljelentkezés van jogászokból mivel boldog-boldogtalan ezt a szakot végzi el, majd pedig 2 év munkanélküliség után el tudsz helyezkedni valahol és kevesebbet fogsz keresni mint egy gyári munkás azért gondolj vissza azokra az IT/matematikus végzettségűekre akik után kapkodnak a cégek egy jogász fizetés többszöröséért.

2023. febr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, értsd már meg hogy aki diszkalkuliás, a büdös életben nem fog tudni matekkal foglalkozni. Mellesleg ez miért fáj neked? Örülj hogy te nem szenvedsz ebben és számolhatsz éjt nappallá téve, de attól hogy másokat szapulsz olyan dolog miatt amiről és amiért nem tehet, nem fog hirtelen átalakulni az agya. A személyeskedést pedig végképp tartsd meg magadnak mert semmit nem tudsz az itt kommentelőkről ;)
2023. febr. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!