Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha FOSZ-t végzek, akkor én a...

Ha FOSZ-t végzek, akkor én a munkahelyemen más bérkategóriába kerülök?

Figyelt kérdés
Jelenleg magasépítő technikusnak tanulok középiskolában estin. Egy építőipari cégnél dolgozok, és ha megkapom a technikusi bizonyítványt akkor magasabb bérkategóriába kerülök. A kérdésem az lenne, ha elvégzek az egyetemen egy két éves műszaki képzést, akkor nekem ugye felsőoktatási végzettségem lesz, ezáltal egy magasabb bérkategóriába kerülhetek? Azért gondolkozok ezen mert a diploma picit meredek lenne egyelőre.

2023. febr. 13. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a FOSZK nem ad felsőfokú végzettséget, nem leszel diplomás
2023. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hat de nem is középfokú végzettségnek számit gondolom..
2023. febr. 13. 21:23
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyilván nem leszek diplomás, de rengeteg álláshírdetésben az szerepel, hogy elvárás felsőfokú műszaki végzettség. Nyilván ha egy építőmérnököt írnak az evidens, hogy diplomával kell rendelkezz. Viszont ha jól értelmezem akkor egy Felsőoktatási szakképzés az felsőfokú végzettséget jelent.
2023. febr. 13. 21:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem jól értelmezed, nem azt jelenti. A felsőoktatási szakképzés egyedül attól felsőoktatási, hogy felsőoktatási intézményben zajlik helyileg, tehát egy egyetem szervezi, oda jársz be órákra. De maga a képzés nem egyetemi szintű. Igen, félrevezető a megnevezés, de ez van. Nem szerzel felsőfokú végzettséged vele.
2023. febr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor ha van magasépítő technikusi okj-m mellé a műszaki foszk nem ér semmit?
2023. febr. 13. 22:58
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

"Akkor ha van magasépítő technikusi okj-m mellé a műszaki foszk nem ér semmit?"


Nem a nevében is benne van a FOS szó (FOSzk). Pont annyit is ér. Vagy csinálsz egy normális diplomát (pl. mechatronikai mérnök / szívsebész) vagy feleslegesen pocsékolod az idődet ilyen büféképzésekkel.

2023. febr. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelytől függ, hogy ad-e vagy nem többletfizetést egy bármilyen újabb végzettségért. Semmi nem kötelezi erre. Érdeklődnöd a munkahelyeden kell tehát.
2023. febr. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jelenleg a munkahelyeden olyan munkát végzel ami nem kér foszkos végzettséget. Ha lesz papírod akkor is ugyanez a munkát fogod végezni. Így jogilag a munkahely nem köteles emelni a béreden.

Az esetedben a foszkos papír nem sokat ér.

2023. febr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!