Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvesznek-e államilag támogat...

Felvesznek-e államilag támogatott, nappali főiskolai (diplomás) képzésre, ha a pontszámom megvan csak éppen emellett levelezős egyetemi hallgató is vagyok?

Figyelt kérdés
Már 3. éve levelezős egyetemi hallgató vagyok, ami persze költségtérítéses. Emellett jövőre szeretnék egy másik fősulira is jelentkezni ami nappali és államilag támogatott.Úgy tudom, hogy az első diploma megszerzése támogatott persze, ha felvesznek, de mivel én már 3 éve járok egyetemre és még van jó pár évem, szóval időben nem a mostaniból lenne diplomám, hanem amire jövőre szeretnék jelentkezni, mert az rövidebb idő. Sajnálom, egy kicsit bonyolultan írtam.
2010. okt. 5. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy felvehetnek.

Már egy ideje nem úgy nézik az államilag finanszírozást, hogy első diploma vagy sem.

Mindenkinek alapból van 12 államilag finanszírozott féléve. Ezt úgy "költheted el", hogy ha 6 féléves BSc-s képzésre mégy, akkor ott legfeljebb 8, ha a 4 féléves MSc-s képzésre mégy, akkor ott legfeljebb 6 államilag finanszírozott féléved van. De a kettő összege nem lehet több 12-nél.

És még annyi szabály van, ha az egyik képzési szinten államilag finanszírozotton szerzel abszolutóriumot, akkor ugyanazon a szinten (pl. másik szakon) már nem lehetsz államilag finanszírozott.

2010. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ!!!
2010. okt. 5. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!